Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Mercedes-Benz EQT Nedir? Yeni Araç Segmenti Ne Zaman Tanıtılıyor?


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Mercedes-Benz EQT nedir? EQT modeller hangi sınıfı temsil etmekte? Mercedes-Benz'in yeni giriş yapacağı segmente hep beraber göz atalım. Son zamanlarda klasik SUV ve ticari araçlardan farklı olarak ortaya değişik sınıflar da çıkmaya başladı. Elbette ki bu sınıflar belirli bir ihtiyaç ve talep doğrultusunda piyasaya sürülmekte.

Mercedes-Benz EQT nedir sorusunun cevabı da burada saklı. Mercedes, küçük hafif ticari araç segmentine yeni EQT modeli ile beraber giriş yapmaya hazırlanıyor. Bu segmentteki araçların hedefi direkt olarak mini ticari araç kullanıcıları olacak. Zira genellikle bu kitlenin hafif ticari araçları tercih ettiğini bilmekteyiz.

Mercedes-Benz EQT Nedir?​

Mercedes, görsellerini yeni paylaştığı bu araç tipini konsept EQT olarak tanıttı. EQT araç segmenti adı da buradan gelmekte. Konseptin lansmanı henüz gerçekleştirilmedi. Mercedes kısa süre içerisinde, lansmanla beraber, yeni nesil otomobillerini görücüye çıkartmayı planlıyor.

Konsept otomobillerin lansmanı 10 Mayıs 2021 günü saat 12:00'da gerçekleştirilecek. Büyük bir etkinlikle yeni araçlarını tanıtmayı planlayan marka bu segmente yönelik beklentilerini de açıklamak niyetinde.

Çünkü hem yatırımcılar ve hem de şirket fanları için yeni bir ticari segmente giriş gerçekten büyük bir olay. Gelecek hakkında verilen yol haritası doğrultusunda EQT konseptindeki otomobilleri daha fazla görmemiz mümkün olacak.
Mercedes-Benz EQT nedir

Beklentiler​

Sadece konsept olarak tanıtılması beklenen otomobillerin yeni T-Serisi'ne öncülük etmesi bekleniyor. Aynı zamanda yeni otomobillerin tamamen elektrikli olacağını da belirtelim. Geleceğe yönelik bir segment olması planlanan bu alanla beraber aynı zamanda Mercedes tarafı elektrikli araç konseptini de hızlandıracak gibi duruyor.

Gelen bazı söylentilere göre otomobiller T-Serisi'nin elektrikli hali olarak tanımlanamamakta. Çünkü otomobillerin V-Serisi'nde bulunan kompakt formu da bünyesinde barındırdığı belirtiliyor. Konsept EQT'nin premium segmente hitap edeceğini de belirtelim. Bu bağlamda premium segment adına hem hafif ve hem de ticari bir araç arayan kullanıcılar yeni modellerine kavuşacaklar.

Aynı zamanda markanın ürün havuzunu bu modelle beraber bir hayli geliştireceğini de unutmayalım. Mercedes yetkilileri yeni konsept tasarımları için bir hayli heyecanlılar Mercedes-Benz EQT nedir ile alakalı olarak Tesla Model S ve Mercedes EQS kıyaslamamıza buradan ulaşabilirsiniz.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,070
Kullanıcılar
10,060
Son üye
Rüstem Yıldırım
Üst