Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Mercedes 2030 yılında tamamen elektrikli araç üretecek!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Mercedes 2030 yılında tamamen elektrikli araç üretecek! 2025 yılında üretimin yarısını 2030 yılında ise tamamen elektrikli araç üretmeyi planlıyor. Lüks araç üreticisi bu iş için ise şimdiden büyük bütçeler ayırmış görünüyor. Daimler AG'nin lüks otomobil markası Mercedes-Benz de elektrikli araç üreten firmalar arasındaki yerini almayı planlıyor.

Mercedes 2030 yılında tamamen elektrikli araç üretecek!​

2021 yılında artık hemen hemen tüm otomobil üreticilerinin vermiş olduğu tarihler bulunuyor. Bunlar Volvo, BMW, Renault, Fiat, Volkswagen ve Porsche bu markaların bazılarıdır.

Bu markalar hemen hemen bir kaç adet elektrikli otomobil üretmiş bunun yanında da belli tarihlerde ise tamamen elektrikli otomobil üretimine başlayacaklarını açıklamışlardır. Yani elektrikli araç üretimine ve geliştirmesine devam edilecek.
Mercedes 2030 yılında tamamen elektrikli araç üretecek!
Hemen hemen tüm araç üreticileri elektrikli modeller için çalışmalara başlamış durumdadır. Bunların içerisine belli tarih veren Mercedes firması da katıldı. Mercedes üretmiş olduğu otomobillerin 2025 yılında yarısını elektrikli modeller olarak yapacak.

Daha sonra ise 2030 yılında ise üretilen tüm araçların elektrikli model olacağını açıkladı. Ayrıca bu elektrikli otomobillerin yanında da plug-in hibrit modeller de üretecek. Ayrıca Daimler AG ve Mercedes-Benz AG yönetimi "Devrilme noktası yaklaşıyor ve bu on yılın sonunda piyasalar yalnızca elektrikli araca geçecek.

Bu adım, sermayenin derin bir yeniden dağılımını işaret ediyor" açıklaması yaptı. Mevcut Yönetim 2022 ile 2030 yılları arasında akülü elektrikli araçlara yapılan yatırımların toplamının 40 milyar euroyu aşacağını dile getirdi. Bu da demek oluyor ki elektrikli otomobil çekişmesi bir hayli yoğun geçecektir. Markalar elektrikli model üretme yarışına şimdiden başladı diyebiliriz.

Buna ilaveten Avrupa ülkelerinde de elektrikli otomobillere de ilgi artmaktadır. Avrupa'da, elektrikli otomobillerin payı, büyük ölçüde düzenleme ve devlet teşvikleri nedeniyle artıyor. Geçen yıl, elektrikli otomobiller Avrupa pazarının yüzde 10,5'ini oluşturdu. Bu da zamanla artacağı için markalar şimdiden yoğun bir çalışma yapmaktadır. Ayrıca markalar elektrikli ve pilli motoru geliştirmeye bğyük bütçeler ayırmıştır.

Mercedes Elektrikli otomobiller alanına fazla geç kalmadan yatırım yapma ve çalışmalar başlatma konusunda ilerleme sarf ediyor. Bizlerde markaların elektrikli otomobiller konusundaki gelişmelerini, haberlerini, ürettiği modelleri ve tüm detayları sizlerle paylaşacağız. Ülkemizde de elektrikli olarak üretilecek olan TOGG otomobilleri için sitemizi de takip etmeye devam ediniz.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,052
Son üye
Eskisehir
Üst