Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Martı Elektrikli Otomobil Hizmeti Nedir?


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Martı Elektrikli Otomobil Hizmeti Nedir? Martı Scooter Kiralama işinden sonra bir de elektrikli otomobil işine girdi. Bu yazımızda sizlere Martı elektrikli mini araç kiralama işleri hakkında detaylar sunacağız. Paylaşımlı elektrikli scooter işinden sonra Martı firması bu kez paylaşımlı elektrikli mini otomobil işine girdi.

Tıpkı Zoop elektrikli otomobil gibi artık Martı elektrikli otomobil sahalardaki yerini aldı. Firma ilk açıklamalarında bulundu. Çok yakında elektrikli scooterleri yollarda gördüğümüz gibi Martı Elektrikli Otomobil Hizmetini de yollarda göreceğiz.

Martı Elektrikli Otomobil Hizmeti Nedir?​

Martı Elektrikli Otomobil Hizmeti paylaşımlı olarak şehrin belli noktalarından belli noktalarındaki teslimat yerine kadar elektrikli mini otomobil ile yapılan, saatlik veya günlük ücret ödenen kısa mesafe ulaşım hizmetidir. Martı’nın kurucusu Oğuz Alper Öktem yaptığı açıklamada yakında İstanbul'da faaliyete başlanacağını belirtti. Tabi bu sistem için de Devlet yetkilileri belli başlı ehliyet şartı da getirmiş oldu.

Çünkü amacı dışında kullanımının önüne geçilmesi amaçlanan sistemde belli şartlar aranarak paylaşımlı elektrikli mini araçlar kullanıma sunulacak. Tıpkı İzmir de faaliyete başlayan Zoop kiralama sistemi gibi Martı Elektrikli Otomobil Hizmeti devreye giriyor. İstanbul için şehrin belli noktalarına mini araç istasyonları kurulacak.

Örneğin Avrupa yakasından Asya yakasına geçerek aracı Asya yakasındaki bir semtteki istasyona teslim edeceksiniz. Gideceğiniz mevkideki size en uygun noktayı ve saati belirleyerek yola çıkacak ve o noktaya teslim edeceksiniz. Tıpkı elektrikli Scooter sistemi gibi olacak.

Martı Elektrikli Otomobil Hizmeti Nedir? Martı Scooter işinden sonra bir de elektrikli otomobil işine girdi. Bu yazımızda sizlere Martı elektrikli mini araç taşıma işleri


Martı elektrikli araç sistemi bu şekilde büyük araç yoğunluğunu ortadan kaldıracak proje olarak görünmektedir. Henüz ne zaman yollara ineceği hakkında net tarih bulunmayan sistem için gerekli güvenlik çalışmaları da yürütülmektedir. Paylaşımlı taşıma sistemi denilen bu sistemde araçlar elektrikli istasyonlara teslim edilecek ve şarjları doldurularak tekrar taşımaya hazır hale gelecektir.

Martı firması bu sistemi Scooter ile de bizlere duyurmuş ve gençleri bu Scooterlar üzerinde görmüştük. Bizleri sevindiren bu gelişme de ilk olarak İstanbul'da faaliyete geçecek, istenilen verim alınırsa diğer büyük şehirlere, ardından da tüm şehirlere kurulacaktır. Eminiz ki bu sisteme gençler yoğun ilgi gösterecektir.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,058
Son üye
mustafa akçam
Üst