Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Malezya Zırhlı Araç İhalesinde PARS’ın Rakipleri Belli Oldu


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,264
Tepkime puanı
264
Geçtiğimiz günlerde Malezya, 400 adet 6×6 zırhlı personel taşıyıcı ihalesi açacağını duyurmuştu. Zırhlı personel taşıma araçlarını savunma envanterine dahil etmek için ihale çalışmalarına hız kazandıran Malezya’da hareketlilik başladı. İlk olarak IVECO Defence Vehicle şirketi eski UR425 Condor ve AFSV90’ın yerini alacak 6×6 zırhlı araç tedarikine yönelik ihaleye katılacağını duyurdu.

Söz konusu ihaleye VBTP-MR Guarani ile katılacağını bildiren IVECO Defence Vehicle şirketi tüm dikkatleri üzerine çekti. Öte yandan Malezya’nın 400 adet zırhlı personel taşıyıcı alacağı ihaleye Hyundai Rotem’in K806 WAV, PT Pindad’ın Anoa 2, FNSS’in Pars III 6×6 ve General Dynamic Land Systems’in LAV III ile katılacağı ifade edildi.

VBTP-MR Guarani Zırhlı Aracı

VBTP-MR Guarani Zırhlı Aracı
IVECO Defence Vehicle tarafından geliştirilen VBTP-MR Guarani, 6x6 zırhlı personel taşıyıcısı olarak görev yapıyor. Iveco ve Brezilya ordusu tarafından tüm EE-11 Urutu amfibi zırhlı personel taşıyıcısının yerine kullanılmak amacıyla üretildi. Bu zırhlı araç ayrıca proje kapsamında Urutu III modernizasyon programının bir parçası olarak öne çıkıyor. İhalede dikkat çeken VBTP-MR’nin 8×8 versiyonu Iveco SuperAV’ın temelini oluşturuyor.Programa IMBEL, ELBİT, Usiminas ve Villares gibi diğer Brezilyalı şirketlerin de katılması dikkatlerden kaçmadı.

K806 / 808 Zırhlı Personel Taşıyıcı

K806 / 808 Zırhlı Personel Taşıyıcı
Savunma sanayisinde 6 × 6 ve 8 × 8 zırhlı araç ailesinin bir parçası olan K806 / 808 Güney Kore merkezli otomotiv devi Hyundai’nin alt markası Rotem şirketi tarafından 2012’te özel bir girişim olarak geliştirildi. Kore Ordusu, Savunma Satın Alma Programı İdaresi kapsamında ABD Stryker tugay muharebelerinden sonra hızlı müdahale kuvvetleri hazırlama hedefiyle 600 adet 6 × 6 ve 8 × 8 tekerlekli ZPT’lerini satın aldı.

ANOA Zırhlı Personel Taşıyıcı

ANOA Zırhlı Personel Taşıyıcı
Endonezyalı PT Pindad tarafından geliştirilen 6×6 zırhlı personel taşıyıcısı ANOA ismini bu ülkeye özgü bir buffalo türü Anoa’dan alıyor. Prototip ilk olarak 5 Ekim 2006’da başkent Jakarta’da dünyaya tanıtıldı. ANOA tasarım lisansını, Endonezya’da savunma sanayisinde hizmet veren Fransa merkezli Renault’un geliştirdiği VAB zırhlı personel taşıyıcısından aldı.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,466
Mesajlar
5,075
Kullanıcılar
10,105
Son üye
Arifkara
Üst