Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

LG elektrikli otomobil piyasasına giriyor!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,264
Tepkime puanı
265
Apple elektrikli otomobilini duyurmuştu. artık LG elektrikli otomobil piyasasına giriyor! Bizler da haberini sizler için yapmıştık. Bu gelişmeden sonra bir teknoloji devi daha elektrikli otomobil yapacağını duyurdu.

LG elektrikli otomobil piyasasına giriyor!​

LG Electronics, elektrikli otomobil parçası üretme işini Kanadalı Magna International duyurdu. Yani şirket bu firma ile parça anlaşması imzaladı. Üretilecek aracın parça imalatını bu firma yapacak. Projenin de %51 i LG de olacak ve diğer şirket ise bu ortaklık girişiminin %49 olacağı anlaşmaya varıldı. Bu %49 luk hisse için ise Magna 453 milyon dolar ödeme yapacak.

LG elektrikli otomobil piyasasına giriyor!


Ortak girişim ile kurulan şirket faaliyetlerine ise; Kore ve Çin’deki fabrikalarda elektrikli motorlar, akım dönüştürücüler ve elektrikli sürüş sistemleri üretecek. Kore merkezli şirketin Yatırım Direktörü Jeon Kyung-Dae, LG electronics hisselerinin, ilerde Tesla hissesine benzeyeceğini ve çok değer kazanacağını belirtti.


Apple gibi kendi otomobilini yapacak olan LG şirketi bu alanda da hızlıca ivme kazanmayı planlıyor. LG elektrikli otomobil alanında kendini nasıl kanıtlar bilinmezken henüz ortaya çıkmış bir araç konsepti dahi bulunmuyor. Şirket ilerleyen süreçte LG elektrikli otomobil konsept aracını da duyuracak gibi görünüyor. Bizde gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,467
Mesajlar
5,077
Kullanıcılar
10,111
Son üye
Güzel olan
Üst