Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Lamborghini Countach 800 Beygir V12 hybrid olarak yeniden doğacak


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Lamborghini Countach 800 Beygir V12 hybrid olarak yeniden doğacak. Bir haberde Lamborghini, yeni bir süper otomobil için kutsal Countach modeli i tekrardan canlandıracağını doğruladı.

Bu yılın başlarında CEO Stefan Winkelmann tarafından 2021'de piyasaya sürüleceği onaylanan iki modelden ikincisi olan yeniden doğmuş Countach, güç aktarma organını büyük ölçüde Sián hiper otomobilinden alacak. Firmanın 6.5 litrelik V12'sini gelişmiş hızlanma ve daha düşük emisyonlar için bir süper kapasitörle piyasaya sürülecek.

Lamborghini Countach 800 Beygir V12 hybrid olarak yeniden doğacak​

Sant'Agata, Marcello Gandini'nin Countach için orijinal tasarımından açıkça etkilenen kama şeklindeki çarpıcı silüetinin önizlemesi dışında otomobilin başka detayları hakkında başka hiçbir şey doğrulanmadı. İlginç bir şekilde, firma daha sonraki modellerle ilişkilendirilen tuhaf arka rüzgarlık kanat olmadan giden önceki LP400 nesli Countach'tan ilham almış görünüyor.

Lamborghini Countach 800 Beygir V12 hybrid olarak yeniden doğacak


Temelde Sián'ın güç aktarma organını paylaşacağını bildiğimize göre, toplam güç Lamborghini Countach 800 Beygir civarında bir yerde olacak. Bu da muhtemelen düz hat hızı için Sián'la yakından eşleşeceği anlamına geliyor: 0-62 km hıza 3 saniyeden daha kısa sürede çıkacak.

Countach'tan daha düz ve daha net tanımlanmış vücut hatlarına, her iki uçta yeniden şekillendirilmiş ışıklara ve 50 yıllık efsanenin belirleyici tasarım ipuçlarını bekleyin. Örneğin, tekerlek tasarımları ve hatta belki iki parçalı yan camlar gibi aralıklı bir yan hava girişi olacaktır. Countach'ın Sián ve Ultimae çizgisinde sınırlı sayıda özel bir araç olacağını belli ediyor.

Daha da önemlisi, süper kapasitör teknolojisine sahip son Lamborghini olacak ; Winkelmann ayrıca şunları da söyledi: "Bize göre bir süper kapasitör, gelecekte emisyonları azaltmak için sahip olduğumuz ihtiyaçları karşılayan bir köprü teknolojisidir." Yani üretilecek olan Lamborghini bu emisyon sorununa takılmayacaktır.

Countach'ı 2023'te Lamborghini'nin V12 motorunu kullanacak ancak firma elektrifikasyona geçişini hızlandırırken plug-in hibrit gücünü benimseyecek olan Lamborghini'nin Aventador süper otomobilinin uzun zamandır beklenen halefi tarafından da kullanılacak. Lamborghini, Countach'ı ne zaman göreceğimiz konusunda şimdiye kadar ağzını sıkı tuttu: "Gelecek bizim mirasımız.

Ve yeni Lamborghini Countach geliyor." Ufuktaki en büyük iki otomobil etkinliği, Eylül ayındaki Münih otomobil fuarı ve ondan önce Kaliforniya'daki Monterey Otomobil Haftası. İkincisi, son derece özel bir süper otomobilin ortaya çıkması için daha muhtemel bir yer gibi görünüyor. Sizce Lamborghini Countach 800 Beygir V12 hybrid olarak üretilecek konusu hakkında düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,070
Kullanıcılar
10,081
Son üye
tezcang
Üst