Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

KOZAK 2 Zırhlı Araçlar Endonezya’da Üretilecek


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Ukrayna Ordusu gün geçtikçe zırhlı araç envanterini geliştirmeye devam ederek tüm dikkatleri üzerine çekiyor. Özellikle son dönemde Rusya ile siyasi krizler yaşayan ve savaş çanlarının çaldığı Ukrayna’da Pratica firmasının geliştirme departmanı başkanı Serhiy Vilkov, yeni açıklamalarda bulundu. Vilkov, Kozak-2M2, 4×4 hafif zırhlı aracın Endonezya’da üretilebileceğini resmen duyurdu.

Söz konusu açıklamada, geçtiğimiz yıllarda Ukraynalı Practica şirketi ile Endonezya’dan PT Pindad arasında imzalanan iş birliği mutabakatı hatırlatıldı. Bu mutabakat ile iki önde gelen şirket, askeri teçhizat geliştirmek ve üretmek için ortak hareket edecek.

Ukrayna ve Endonezya Şirketleri Anlaştı

Ukrayna ve Endonezya Şirketleri Anlaştı
İki şirket arasında yapılan anlaşma kapsamında Endonezya devleti tarafından 2021 yılı içerisinde aştırma ve geliştirme yapmak üzere iki adet Kozak 4×4 hafif zırhlı araç teslim edildi. Kozak, Ukrayna’da Practica şirketi tarafından geliştirilmiş ve tasarlanmış bir Ukrayna zırhlı personel taşıyıcısı olarak Endonezya’da üretilecek. Bu anlaşma iki ülke arasındaki savunma stratejisinin de bir göstergesi oldu.

Kozak 2 4x4 Hafif Zırhlı Araç Özellikleri

Kozak zırhlı aracın ilk versiyonu 24 Ağustos 2009 tarihinde Ukrayna’nın Bağımsızlık Günü’nü anmak için Kiev’de düzenlenen askeri geçit töreninde tanıtıldı. Bu törende ilgi gören Kozak’ın ilk versiyonunun ardından ikinci versiyonu da geliştirildi.

Endonezya’da üretilmesi için mutabakat imzalanan Kozak 2 zırhlısı ise ilk versiyonun devamı olarak geliştirildi. Kozak 2 zırhlı araç, Ukrayna Ordusu’nun zırhlı ve mayın koruması sağlayabilecek taktik tekerlekli araç ihtiyacını karşılamak amacıyla üretildi. 2015 yılında ilk defa görücüye çıkan bu zırhlı araç uyarlanabilir bir şasiye dayanan hafif, çok amaçlı bir taktik tekerlekli zırhlı araç olarak muadillerinden ayrılıyor.

Kozak 2 personel taşıyıcı aracın sahip olduğu monokok zırhlı gövde, mürettebatı anti-personel mayınlarına veya diğer patlayıcılara karşı en iyi şekilde korunmasını sağlıyor. Bilindiği üzere 2009 yılında üretilen Kozak 2’nin önceki versiyonu, İtalyan şirketi Iveco Defence Vehicle tarafından geliştirilen EuroCargo 4×4 kamyon şasisini kullanıyordu. Ancak 2015 yılında geliştirilen yeni versiyonunda ise zırh plakalarından yapılmış bir gövde kabuğuna sahip monokok bir yapıda olmasıyla dikkat çekiyor.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,070
Kullanıcılar
10,082
Son üye
ikrammüslim
Üst