Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

KKTC’nin Elektrikli Otomobili Günsel Görücüye Çıkıyor


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Otomotiv sektörü özellikle pandeminin getirdiği koşullardan sonra büyük bir dönüşüm geçirmeye başladı. Dünyanın önde gelen otomotiv markaları, içten yanmalı motor teknolojisini geri planda bırakıp elektrikli araçlara daha fazla yoğunlaşmaya devam ediyor.

Tüm dünyada elektrikli otomobil üretiminde büyük ve önemli projeler yapılırken Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) benzer adımlar atıldı. KKTC’nin ilk yerli üretim elektrikli otomobili Günsel markası, elektrikli otomobil sektörüne hızlı bir giriş yapmayı planlıyor. Günsel markası daha önce Türkiye’de tanıtım yapmıştı.

Markanın şimdi de uluslararası alanda görücüye çıkmak için Londra’da düzenlenen “London EV Show” isimli fuara katılacağı öğrenildi. KKTC’yi temsil eden Günsel markası, yenilikçi elektrikli otomobiliyle dikkat çekiyor.

İlk Kez Avrupa'da Sergilenecek

İlk Kez Avrupa'da Sergilenecek
Günsel B9, tamamen elektrikli bir otomobil olmasıyla elektrikli araç sektöründe yerini aldı. KKTC’de üretilen bu araç tek şarj ile 350 kilometre menzile ulaşıyor. Aracın motoru ise 140 Kw güce sahip olmasıyla sektördeki rakipleriyle benzer bir seviyede yer alıyor.

Saatte 100 km hıza sadece 7.7 saniyede ulaşabilen Günsel B9 modelinin hız ve güvenlik için maksimum hızı sınırlandırıldı. Enerji verimliliği için Günsel B9 elektronik olarak saatte 159 km hıza kadar çıkabiliyor. Günsel B9 model elektrikli aracın bataryası yüksek hızlı şarj ile sadece 30 dakikada maksimum seviyeye ulaşabiliyor.

Hızlı şarj kullanılmadığı durumlarda ise bataryanın tamamen dolması için 4 saat gerekiyor. Çalışan sayısı KKTC’de 250 personele ulaşan Günsel, seri üretime geçmeye hazırlanıyor. Seri üretime geçildiğinde çalışan sayısının 1000 kişinin üzerine çıkması bekleniyor.

İkinci Model SUV Segmentinde Olacak

Günsel B9’un üretimi için 28 farklı ülkeden 800’ün üzerinde tedarikçi ile işbirliği yapıldı. Günsel markasının ikinci modeli olan J9 ise SUV segmentinde üretilecek.

Tamamen elektrikli olması beklenen J9 modelinin tasarım konsepti de kullanıcılara sunuldu. Yenilikçi, verimli ve zarif sloganıyla harekete geçen Günsel markası 2022 yılında seri üretime geçecek.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,052
Son üye
Eskisehir
Üst