Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Kıraça Holding Yerli Otomobilden neden çekildi?


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Geçtiğimiz günlerde ortaklıktan çıktığını açıklayan Kıraça Holding Yerli Otomobilden neden çekildi? Bu yazımızda sizlere gündeme düşen açıklamaları paylaşacağız. İnan Kıraç çarpıcı açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalar neler? Sizlere detaylı şekilde açıklama yapacağız. Kıraça Holding Yerli otomobil TOGG için ortaklık kurmuş ve 5 büyük firmadan birisi olmuştu.

Zaten başlıca işleri otomotiv sektörü olan Kıraça Holding geçtiğimiz günlerde ortaklıktan çekildiğini açıklamıştı. Fakat gündemde merak uyandıran bu konuyu bizlere İnan Kıraç kendisi açıklama yaparak bildirdi. Bizde sizler için bu konuyu değerlendireceğiz.

Kıraça Holding Yerli Otomobilden neden çekildi?​

İnan Kıraç " Elektrikli Otomobiller Türkiye için erken" açıklaması yaptı. Daha önce Sağlık nedeniyle TOGG ortaklığından çekildiğini belirten İnan Kıraç, yerli otomobilin ilk etapta elektrik yerine hibrit olmasının daha doğru olduğunu ve daha sonra alt yapılar tamamladıktan sonra elektrikli otomobile geçilmesinin doğru olacağını düşündüğünü söyledi.

Elektrikli otomobil TOGG'un ilk paylaşıldığı süreçte elektrikli olması bazı kesimlerce eleştirilmişti. Fakat TOGG ortaklık yapısında yer alan bir kişinin bu açıklamayı yapması, elektrikli otomobil üretilmesinin temelini sorgulatmış oldu. Bizce de elektrikli olarak üretilmesi çok mantıklı olmuştur. Web sitemiz de desteğini her zaman TOGG için esirgemeyecektir.
Kıraça Holding Yerli Otomobilden neden çekildi?
Bizler de TOGG'un elektrikli olmasına değil de C-Suv yerine B segmenti bir araçla girilip, daha sonra C segmenti ve C SUV segmenti üretilebilirdi. Bu kısmını eleştirmiştik. Ama İnan Kıraç ise bu eleştiriyi kendince şu şekilde değerlendirmiş. İnan Kıraç "En az 20 yılı var. Bir kere bataryalar çok ağır. Örneğin elektrikli otobüsümüze koyduğumuz bataryalar 3.5 tonu buluyor.

Ayrıca, İstanbul'dan Ankara'ya giderken 300 kilometre sonra şarj ihtiyacı duyacaksınız. En az 1 saat sürecek" şeklinde açıklamada bulunmuş. Bu yüzden de elektrikli otomobil için henüz ülkemiz hazır değil diyerek cevaplamış. Bunun yerine hibrit olması gerektiğini düşüyorum demiş. Bir gazeteciye verdiği ifadeler bu şekilde imiş. Çekilme sebebi ise sağlık problemleri şeklinde cevap bulmuş.

Bu yüzden de bu şekilde çekildiğini açıklamış. Bizlere sağlık sebebi çok da inandırıcı gelmedi ise de asıl sebep elektrikli otomobil için Türkiye hazır değil düşüncesi oldu. Bu arada sizler de Kıraça Holding Yerli Otomobilden neden çekildi? sorusuna cevabınız var ise yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayınız.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Katılım
11 Şub 2021
Mesajlar
242
Tepkime puanı
68
Kıraça Holding neden çekildi diyenlere güzel bir kaynak olmuş emeğinize sağlık
 

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,070
Kullanıcılar
10,081
Son üye
tezcang
Üst