Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Karsan e-JEST Modeliyle Kanada Yollarına Çıkıyor!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Karsan’ın yüzde 100 elektrikli minibüs modeli olan e-JEST, Kanada’da 20 fit (6 metre) boyunda ve toplu ulaşımda yolcu taşıyacak alçak tabanlı ilk elektrikli minibüs olma özelliğini taşıyor. Kanada’nın Saint John şehrinde hizmete başlayacak olan e-JEST, Eylül ayında yollara çıkacak.

Otomotiv sektörünün yakından takipçileri gelişmeleri merak ve ilgi ile takip ederken, konuya ilişkin olarak bir değerlendirme de Karsan CEO'su Okan Baş'tan geldi. Baş, Avrupa'dan sonra Kuzey Amerika’yı da hedef pazarlar arasına aldıklarını belirtti. Karsan’ın yüzde 100 elektrikli minibüsü e-JEST, 20 fit (6 metre) boyu ve toplu ulaşımda yolcu taşıyacak ilk alçak tabanlı elektrikli minibüs olma özellikleri ile Eylül ayında Kanada’nın Saint John şehrinde hizmete başlayacak.

Trafiğe çıkmak için geri sayıma başlayan e-JEST adına açıklamalarda bulunan Karsan CEO’su Okan Baş, Avrupa’dan sonra Kuzey Amerika’nın da hedef pazarlar arasına girdiğini dile getirdi. Baş söz konusu açıklamasında, “Bir kez daha Karsan olarak ilke imza attık” dedi.

"Karsan Olarak Yine Bir İlke İmza Attık"

Karsan Olarak Yine Bir İlke İmza Attık
Okan Baş, konuya ilişkin değerlendirmesinde “Norveç’te yolcu taşıyan ilk otonom araç olan Otonom Atak modelimizin ardından Kuzey Amerika’da da 20 fit boyunda, toplu taşımada alçak tabanlı ilk elektrikli minibüsümüzü de yollara çıkartarak yine bir ilke imza attık.

Küresel alandaki işbirliklerimizi stratejimiz doğrultusunda Kuzey Amerika’da Kanada ile sürdürüyoruz. Bu kapsamda Damera ile geçen sene imzaladığımız distribütörlük anlaşmasının ardından ilk e-JEST teslimatımızı gerçekleştirdik ve bir kez daha Karsan olarak ilke imza attık” dedi.

"Toplu Taşıma Dönüşüm Projesi" Kapsamında Adımlar Atıldı

Kanada, yeşil ulaşım alanında adımlarını hızlandırıyor ve yeşil ulaşım için Karsan, Kanada’nın Saint John şehrinde, dünyadaki toplu taşıma sistemlerinin geleceğine dair önemli bir adım atıyor. 6 adet 20 fitlik Karsan e-JEST filosu, şehrin Toplu Taşıma Dönüşüm Projesi kapsamında Eylül ayında hizmete girecek.

Program ilk olarak 2021 yılında duyurulmuştu ve elektrikli otobüsler ve bu yılın sonlarında başlatılması planlanan “isteğe bağlı otobüs” hizmeti kullanılarak, belediye ulaşım sistemlerinin dönüştürülmesi amaçlanıyor.

Bu noktada e-JESY 170 HP güç, 290 Nm tork üreten BMW yapımı elektrikli motor ve BMW yapımı 44 ve 88 kWh bataryalar ile kullanılabiliyor. Yüzde 25 oranda kendini şarj edebilen e-JEST modelleri 210 kilometreye kadar menzil sunuyor.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,052
Son üye
Eskisehir
Üst