Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Kamu Üniversitesi, Savunma Sanayi İçin Alaşım Üretimine Başladı!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,251
Tepkime puanı
261
Ülkemizde savunma sanayi alanında kaydedilen gelişmeler, tasarlanan savunma araçlarının donanımlarına ve diğer özelliklerine de yansıdı. Özellikle Rusya- Ukrayna savaşının başlaması ile birlikte kendilerini alanda gösteren Türk İHA ve SİHA’ları, Türk savunma sanayiinin gelmiş olduğu noktaya tüm dünyanın gözleri önüne serdi. Yerli ve milli savunma araçlarımızın gelişimi, dünya basınında da sık sık yer almaya başladı.

Yüksek uçuş menzilleri, düşman kuvvetler tarafından kolayca fark edilememeleri, taarruz harekatları ve daha pek çok özellikleri ile dünya ülkeleri tarafından yakından takip edilen Türk savunma araçları, ülke sınırları içerisinde hizmet veren kamu kurumlarını ve özel kurumları da harekete geçirdi.

Türk savunma sanayiinin üst seviyelere ulaşmasını ve hem yeni araçların tasarlanmasını hem de mevcut araçların geliştirilmesini sağlamak adına farklı alanlarda çalışmalar sürdürerek sektöre katkıda sağlamak isteyen kurumlar, ülkenin çıkarlarını gözetmekten geri kalmadı. Türk savunma sanayiine katkıda bulunmak adına çalışmalar yürütün son kurumlardan birisi, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi oldu. Kamu üniversitesinden gelen açıklama sonucunda, savunma sanayiinin yanında başka sektörlere de katkıların sağlanmasının hedeflendiğinin bilgisi kaydedildi.

Alaşımların Katı ve Toz Formları Geliştirildi!

Alaşımların Katı ve Toz Formları Geliştirildi!
Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın “Cazibe Merkezleri Destekleme Programı” kapsamında 6 milyon 250 bin TL’lik fon karşılığında 2020 yılında kurmuş olduğu İleri Teknoloji Alaşım Merkezi, bir yeni çalışmaya daha imza attı. Temmuz ayına girilmesi ile birlikte tamamlanan çalışmalar kapsamında Sivas Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan İleri Teknoloji Alaşım Merkezi’nde alaşımların katı ve metal toz halinde üretilmeye başlandığı duyuruldu.

Alaşımların İçerikleri Belli Oldu!

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul, özellikle savunma sanayii alanında hizmet vermeye gayret gösteren bir üniversite olmak için çalışmalarına son sürat devam ettiklerini söyledi. İleri Teknoloji Alaşım Merkezi tarafından yapılan açıklama ile endüstriyel üretimlerine başlanan alaşımların içerikleri bildirildi. Alaşımların demir, titanyum, nikel, kobalt ve bor esaslı olduğu öğrenildi.

Birçok Alanda Kullanılabilecek!

Kilogramının yaklaşık 450 euro olduğu belirtilen alaşımların, savunma sanayiinin yanı sıra, medikal sektöründe ve havacılık sektöründe de kullanılabileceğinin bilgisi paylaşıldı.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,458
Mesajlar
5,050
Kullanıcılar
9,989
Son üye
Kasım yanık
Üst