Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Kamp İçin En Uygun ve Hesaplı Karavan Araçlar Hangileri?


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Kamp için uygun ve hesaplı karavan araçlar, doğa hayatını seven ve seyahatlerini doğa içerisinde geçirecek şekilde planlayan vatandaşlar tarafından sıklık ile araştırılan konu başlıkları arasında yer almaktadır. Senelik tatillerini tek bir yerde geçirmekten ise daha fazla yer görebilecekleri güzergahları tercih etmeye çalışan vatandaşlar, sıklık ile kamp tatili planlamaktadır.

Ancak kamp tatili diğer tatil seçeneklerine göre daha çok özen isteyen süreçlerden oluştuğu için özellikle kampa yapılmak için tercih edilecek olan araçların titiz bir şekilde araştırılması gerekmektedir. Son dönemlerde yukarı yönlü hareketler sergileyen döviz kurları ile altın fiyatları, her sektörde olduğu gibi turizm sektöründe de fahiş fiyatlandırma politikalarının ortaya çıkmasına sebep oldu.

Özellikle bir sene boyunca 15 günlük tatilin hayalini kurarak çalışan vatandaşlar, turizm sektöründe dile getirilen rakamlar karşısında şaşkına döndü. Bu noktada hem bir yere bağlı kalmadan doyasıya tatil yapabilmek hem de rezervasyonlu otel tatillerine ayıracakları bütçeyi minimuma indirgemek isteyen vatandaşlar, son dönemlerde sıklık ile kamp tatili planları yapmaya başladı. Bazı tur şirketleri tarafından özel olarak düzenlenen kamp tatilleri olduğu gibi bireysel olarak da kamp tatili planlayan kişi sayısı son dönemlerde oldukça arttı.

Bu noktada her türlü ihtiyaçlarını karşılamak üzere ihtiyaç duyulan karavan araçlara da talebin aynı oranda arttığı görüldü. Tatil tercihini kamptan yana kullanan ve bundan sonraki süreçlerde kamp tatili yapmak isteyen vatandaşlar, arazi şartlarına uygun olan karavan araçlarının niteliklerini araştırmaya başladı.

Bu noktada hazır karavanların fiyatlarını oldukça yüksek bulan tüketiciler, en uygun şekilde karavana dönüştürülmeye müsait olan araçlar konusunda bilgi edinmek üzere arama motorlarında bir araştırma süreci başlattı. Son dönemlerde artan karavan araçlarına en iyi şekilde yanıt veren araçların listesi, sektör temsilcileri tarafından yayınlandı. İçerisinin dilediğince dizayn edilmesine olanak veren ve motokaravana dönüştürülebilen araçlar, şu şekilde duyuruldu:
 • Citroen Jumper
 • Fiat Ducato
 • Ford Transit
 • Iveco Daily
 • Mercedes Sprinter
 • Peugeot Boxer
 • Renault Master
 • Volkswagen Crafter

Karavana Dönüştürülecek Olan Araçlarda Dikkat Edilmesi Gerekenler​


Karavana Dönüştürülecek Olan Araçlarda Dikkat Edilmesi Gerekenler


Karavana dönüştürülecek olan araçların seçimi, son dönemlerde kamp tatili yapmak için kendi karavanına sahip olmayı planlayan vatandaşlar tarafından sıklık ile araştırılan konu başlıkları arasında yer almaktadır. Bu konuya ilişkin yapılmış olan araştırmalara göre araç seçiminde dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktaların bulunduğu sonucuna ulaşılmıştı. Sektör temsilcileri ve diğer ilgili kişiler tarafından yapılan açıklamalara göre karavana dönüştürülecek olan araçları seçerken dikkat edilmesi gereken en temel konu başlıkları, şu şekilde sıralanmıştır:
 • ÖTV avantajı açısından 5 yaş üstü araçlar
 • Motor gücünün yüksek olması
 • Araç iç yapısının dizayna uygun olması
 • Aracın çekiş gücü

Karavan Ölçüleri Nasıl Olmalı?​

Karavan ölçüleri, kendi karavanını tasarlamak isteyen vatandaşlar tarafından sıklık ile araştırılmaktadır. Yapılan araştırmalara göre kullanıma uygun karavanların dizayn edilebilmesi için bazı temel ölçülere dikkat edilmesi gerektiği bilgisine ulaşılmıştır. Karavana dönüştürülecek olan araçlar için farklı hacimler bulunmaktadır.

Yapısal bakımından 8 metreküp ve 10 metreküp hacimli araçlar, tabana yakın olmalarından ötürü çok fazla tercih edilmemelidir. Sıklık ile tercih edilen araçlar 13 metreküp, 15 metreküp ve 17 metreküp hacimli araçlardır.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,058
Son üye
mustafa akçam
Üst