Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yeni Şarj İstasyonları Kuruyor


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Dünyanın dört bir yanında elektrikli otomobil sektöründe büyük bir dönüşüm gerçekleşirken, Türkiye’de de benzer alanda adımlar atılmaya devam ediyor. Avrupa ülkelerinde olduğu gibi Türkiye’de de belediyeler, elektrikli şarj istasyonlarının kurulumunda düğmeye bastı.

Otomotiv sektöründe bir devrim niteliği taşıyan bu dönemde belediyeler dönüşümün bir parçası haline geldi. Türkiye’de elektrikli otomobiller için gerekli olan şarj istasyonu sayısı her geçen gün artıyor. Son olarak İzmir Büyükşehir Belediyesi, kentte sayıları hızla artan elektrikli otomobiller için şarj istasyonu altyapısın güçlendirmeye başladı. İzmir’de bu kapsamda 14 açık ve kapalı otoparka 24 adet elektrikli otomobil şarj istasyonu kuruldu.

İzmir’de Elektrikli Şarj İstasyonu Sayısı Artıyor

İzmir’de Elektrikli Şarj İstasyonu Sayısı Artıyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in 2050’de “sıfır karbon” hedefi büyük ilgi görüyor. Bu hedef doğrultusunda İzmir Büyükşehir Belediyesi kentte elektrikli taşıtların yaygınlaşmasını sağlayacak hamlelere devam ediyor. İzmir’de 14 açık ve kapalı otoparka toplam 24 yeni elektrikli araç şarj istasyonu kuruldu.

İZELMAN A.Ş. Genel Müdürü Burak Alp Ersen, yıl sonuna kadar tüm otoparklarda şarj istasyonlarının yer alması için çalışmalara devam edeceklerini belirtti. Ersen şirket bünyesinde elektrikli araç sayısını 74’ten 100’e çıkarmayı hedeflediklerini söylerken, “Bu araçların bir kısmını İzmir Büyükşehir Belediyesi hizmet aracı olarak kullanmayı, bir kısmını da MOOV uygulamasına dahil etmeyi planlıyoruz.” dedi.

İzmirliler Elektrikli Otomobil Kiralayabilecek

Avrupa ülkelerinde yaygın bir şekilde kullanılan MOOV uygulaması sayesinde elektrikli otomobil kiralaması yapılabiliyor. Burak Alp Ersen, bu alandaki hedeflerini açıklarken, “Araç paylaşım sistemine 15 tam elektrikli aracı konuşlandırarak, İzmirli hemşehrilerimizin tam elektrikli araçları MOOV uygulaması üzerinden kullanabilmelerini sağladık.” ifadelerini kullandı. İzmirli vatandaşlar uygulamayı kullanarak elektrikli otomobiller ile seyahat yapabiliyor.

İZELMAN A.Ş. Genel Müdürü Burak Alp Ersen, İzmir’de karbon salımı düşük araçların yaygınlaşması için çalışmaların devam edeceğini söyledi: “Avrupa Birliği’ne üye olan ülkelerde 2030 yılına kadar fosil yakıtlı araçlar yerine elektrikli araçların yaygınlaştırılması planlanmakta. Biz de aynı hedef doğrultusunda çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” Bu kapsamda belediye bünyesinde 24 yeni elektrikli araç şarj istasyonu daha kuruldu.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,058
Son üye
mustafa akçam
Üst