Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

İstanbul Havalimanı’nda Görücüye Çıkan Togg, Turistlerden Tam Not Aldı!

ADMİN

Admin
Yönetici
Seneler önce yabancı ülkelerde geliştirilen teknolojiler ile tasarlanan elektrikli otomobiller, zamanın petrol devi firmaları tarafından baskılanmış ve yerlerini içten yanmalı araba modellerine bırakmak durumunda kalmışlardı. Gelişen teknoloji ile birlikte hemen hemen her araç üretici firmada en az bir prototipi bulunan elektrikli otomobil modelleri, değişen tüketici alışkanlıkları ve zamanın mevcut koşulları sayesinde son dönemlerde yeniden ortaya çıkmaya başladı.

Akaryakıt fiyatlarının rekor seviyelere ulaşması, çip krizinin benzinli ve dizel araç üretimlerine darbe vurması, ülkelerin karbon emisyonunu sıfırlama kararları ve daha pek çok faktör çerçevesinde son yıllarda pazarın en çok konuşulan araç modellerinden olan elektrikli otomobiller, özellikle bu yıl içerisinde büyük bir ivme kazandı. Büyük araç üretici firmaların yanı sıra pazara elektrikli otomobiller ile dahil olan yeni firmaların da gündeminde olan elektrikli otomobiller, tüketicilerin dikkatlerini de çekmeye başladı. Artan akaryakıt fiyatlarından ötürü yeni bir araç sahibi olsalar daha benzin ve motorin masrafları altında ezileceklerini öngören tüketiciler, şarj maliyeti düşük performansı ise yüksek olan elektrikli otomobilleri yakı takip altına aldı.

Elektrikli otomobillerin giderek genişleyen pazar payları, ülkemizin de gündeminde yer aldı. Bu kapsamda 2018 yılında Türkiye’nin ilk yerli ve doğuştan elektrikli otomobilini üretmek amacı ile yola çıkan Togg, kısa süre içerisinde büyük bir gelişim gösterdi. Kuruluşundan hemen sonra 2019 yılında 1,2 milyon metrekarelik devasa alan üzerine Gemlik Fabrikası’nı inşa etmeye başlayan firma, testlerden sonra 29 Ekim tarihinde fabrikayı resmen açtı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere birçok devlet büyüğünün ve diğer önemli isimlerin katılımları ile gerçekleştirilmiş olan Gemlik Fabrikası açılış töreninin ardından C segment SUV model Togg’un seri üretimine de başlandı.

Togg’un satış stratejisi olarak bayiden ziyade deneyim merkezlerine daha sıcak bakan ve bu kapsamda da ilk merkezi İstanbul Zorlu AVM’de kuran firma, vatandaşların Togg’u yakından incelemesine olanak tanıdı. Son olarak İstanbul Havalimanı’nda Togg’u görücüye çıkaran yerli firma hem yabancı hem de yerli turistlerde övgüler aldı.

Havalimanında Sergilendi!

Havalimanında Sergilendi!
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Arındırılmış Salon’da yabancı ve yerli turistlerin beğenisine sunulan yerli ve doğuştan elektrikli otomobil Togg, herkesi şaşırttı. Şık tasarımı ile resmen seyir zevki veren yerli otomobil büyük ilgi gördü.

Tunuslu Turistten Togg'a Övgü!

Pasaport kontrolünün hemen ardından yerli otomobil Togg’u gördüğünü belirten Tunuslu Muhammed Mahjoub, aracın ilk önce ünlü bir markaya ait olduğunu düşündüğünü ifade etti. Tunuslu turist, Togg’a ilişkin şu ifadeleri kullandı: “Araba çok güzel. Dış dizaynı çok çekici. İçeriye girdiğimde arabanın yanına geldim, gerçekten çok ünlü bir arabaya benziyor.”

Gurbetçi Vatandaştan Togg Açıklaması!

Togg’u İstanbul Havalimanı’nda gören vatandaşlardan birisi olan Muharrem Uğurlu, Hollanda’da yaşadığını belirtti. Uğurlu, Togg için şu ifadeleri kullandı: “4- 5 yıldır elektrikli araç kullanıyorum. Oğlumla birlikte birçok modelini de kullandık. Elektrikli arabaların hastasıyız. Tesla ile gözümü açtık. Şu an Türkiye’den iki tane daha aldık. Şimdi Togg’u bekliyor. Arabayı gördüm. Çok şık ve çok güzel. Oturup yol tutuşuna bakmak lazım. Çok beğendim. Togg almayı düşünüyorum.”

Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Forum istatistikleri

Konular
2,476
Kullanıcılar
10,284
Son üye
hhso