Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

İlk yerli otomobil Devrim

ADMİN

Admin
Yönetici
Merhaba arkadaşlar bu gün sizlere ilk yerli otomobil hakkında detaylar vereceğim. Yerli otomobil denince akla tabiki de Devrim otomobilleri gelmektedir. 1961 yılında Cemal Gürsel'in direktifleriyle mühendislerimiz tarafından üretilen ve 120 günde tamamlanan otomobilin adıdır Devrim..

Kimse yapamaz dediği zamanda işte Türkiye'nin Otomobili diyerek yola çıkan ve toplamda 4 tane üretilen devrim törende halka tanıtılacaktır. Törende talihsiz biz şekilde yakıt ikmali yapılırken yakıt azlığından dolayı tören esnasında yakıtı biterek törende yerli otomobilimizin fişini çektiler. Üzerine giden medya baskılarına dayanamyınca İlk yerli otomobil devrim projesi sonlanmıştır. Devrimin hikayesi de bu şekilde sonlanmıştır. Fakat devrrim devam etseydi belki şu anda otomobil alanında zirveyi birleriyle paylaşıyor olurduk. Sizin düşünceniz nedir?

Ertan

Üye
Aynen katılıyorum eğer devam etseydi şu anda Türkiye otomotiv pazarında büyük bir yere sahip ve dünya markalarıyla rekabet eder düzeye ulaşmış olabilirdi. Nostaljik paylaşımınızdan dolayı teşekkür ederim.

Ahmet54

Üye
Devrim arabaları filmini seyretmiştim film çok güzel izlemeyenlere tavsiye ederim bugün devrim Tülomsaş müzesinde sergileniyor

Son düzenleme:

53

ADMİN

Admin
Yönetici
Yeni devrim TOGG için 3 ay kaldı siparişleri verecekler hazırlansın

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Forum istatistikleri

Konular
2,451
Kullanıcılar