TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

İlk yerli otomobil Devrim

Admin

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,115
Tepkime puanı
225
Merhaba arkadaşlar bu gün sizlere ilk yerli otomobil hakkında detaylar vereceğim. Yerli otomobil denince akla tabiki de Devrim otomobilleri gelmektedir. 1961 yılında Cemal Gürsel'in direktifleriyle mühendislerimiz tarafından üretilen ve 120 günde tamamlanan otomobilin adıdır Devrim..

Kimse yapamaz dediği zamanda işte Türkiye'nin Otomobili diyerek yola çıkan ve toplamda 4 tane üretilen devrim törende halka tanıtılacaktır. Törende talihsiz biz şekilde yakıt ikmali yapılırken yakıt azlığından dolayı tören esnasında yakıtı biterek törende yerli otomobilimizin fişini çektiler. Üzerine giden medya baskılarına dayanamyınca İlk yerli otomobil devrim projesi sonlanmıştır. Devrimin hikayesi de bu şekilde sonlanmıştır. Fakat devrrim devam etseydi belki şu anda otomobil alanında zirveyi birleriyle paylaşıyor olurduk. Sizin düşünceniz nedir?
 

Ertan

Üye
Katılım
15 Şub 2020
Mesajlar
3
Tepkime puanı
1
Aynen katılıyorum eğer devam etseydi şu anda Türkiye otomotiv pazarında büyük bir yere sahip ve dünya markalarıyla rekabet eder düzeye ulaşmış olabilirdi. Nostaljik paylaşımınızdan dolayı teşekkür ederim.
 


Ahmet54

Üye
Katılım
28 Şub 2020
Mesajlar
5
Tepkime puanı
0
Devrim arabaları filmini seyretmiştim film çok güzel izlemeyenlere tavsiye ederim bugün devrim Tülomsaş müzesinde sergileniyor
 
Son düzenleme:

Katılım
29 Şub 2020
Mesajlar
10
Tepkime puanı
7
53
 


Admin

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,115
Tepkime puanı
225
Yeni devrim TOGG için 3 ay kaldı siparişleri verecekler hazırlansın
 


Çevrimiçi

En çok görüntülenenler

Forum istatistikleri

Konular
1,928
Mesajlar
3,580
Kullanıcılar
5,293
Son üye
Google'da Bizleri Takip Ediniz!


Anasayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst