Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

İki Ülke Ukrayna İçin İHA Bağış Kampanyası Başlattı!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,264
Tepkime puanı
264
Bir süredir gergin ilişkilere sahip olan Rusya ve Ukrayna ülkeleri arasında sene başında ipler kopmaya başladı. Ukrayna sınırına ordusunu konumlandıran Rus hükümeti, gelen tepkilerin ardından açıklama yaparak askerlerin taburlarına döndüklerini ve saldırı harekatı düzenlenmesi gibi bir durumun söz konusu olmadığını belirtti. Ancak yapılan açıklamalar asılsız çıktı ve henüz açıklamanın üzerinden 24 saat geçmeden Rus ordusu Ukrayna sınırlarını işgal etti.

24 Şubat tarihinde Ukrayna sınırlarına giren Rus ordusu, o günden bu yana ülkede terör estirmeye devam ediyor. Savaşın başından bu yana birçok yaptırıma maruz kalan Rus hükümeti, başta swift sisteminden çıkarıldı ve sonrasında da birçok maddi yaptırıma tabi tutuldu. Ancak Rusya Cumhurbaşkanı Putin, her şeye rağmen savaş kararından geri dönmedi ve Rusya’nın tüm bunları öngörerek bir savaşı başlattığını belirterek, savaş konusunda ki istikrarını sürdürdü.

Yaklaşık olarak 5 aydır tüm dünyanın gözleri önünde devam eden Rusya- Ukrayna savaşı konusunda birçok farklı ülkeden tepki gelirken, ekonomik olarak Ukrayna hükümetine karşın çok daha üstün olan Rusya hükümetinin herhangi bir başarı elde edememesi, şaşkınlığa sebep oldu. Ukrayna ordusu tarafından kullanılan Türk insansız hava araçlarının desteği, Ukrayna’nın toprak bütünlüğünün bozulmasına engel oldu.

Direnişe verdikleri katkılar ile Ukrayna halkından övgüler alan Bayraktar TB2’ler, Türk savunma araçlarının güçlerini de tüm dünyaya kanıtlamış oldu. Direniş içerisinde olan ve her türlü desteğe muhtaç olan Ukrayna hükümetine, geçtiğimiz günlerde iki ülkeden Bayraktar TB2 bağışlandı. Ülkeye bir destek de Norveç’ten geldi.

Norveç’ten Bağış Kampanyası Duyurusu!

Norveç’ten Bağış Kampanyası Duyurusu!


Rus ordusuna karşı direnişini sürdüren Ukrayna ordusuna destek verme kararı alan Norveç hükümeti, ülkeye Bayraktar TB2 alınabilmesi için bir bağış kampanyası başlattığını duyurdu. Bir yatırımcısının Twitter hesabından yaptığı paylaşımda her vatandaşın 10 kron vermesinin kampanya adına yeterli olduğu bildirildi.

"Katılım Az!"

Sosyal medyadan yapılan bir paylaşıma göre Norveç medyasının Bayraktar TB2 bağış kampanyasına pek yer vermediği bildirildi. Bu duruma isyan eden Norveçliler seslerini duyurmaya çalışıyorlar.

Litvanya ve Polonya Da Bağış Kampanyası Düzenlemişti!

Daha önce Ukrayna için düzenlenen bağış kampanyaları sonucunda Litvanya’dan 1, Polonya’dan ise 3 Bayraktar TB2 ülkeye gönderilmişti. Litvanya’nın gönderdiği İHA Türk hükümeti tarafından bağışlanmış, kampanyadan elde edilen gelir de Ukrayna hükümetine teslim edilmişti.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,466
Mesajlar
5,075
Kullanıcılar
10,108
Son üye
Esmerellas
Üst