Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

İki Kişilik Elektrikli Mini Araçlar


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
İki kişilik elektrikli mini araçlar ve isimleri neler? Sorusu bu konuda merakı olan kullanıcılar tarafından araştırılmaktadır. İki kişilik mini elektrikli araç olarak belirlediğimiz araçları incelemeden önce neden elektrikli araç tercih edilmeli? Elektrikli aracın diğer araçlardan performans olarak farkı var mı gibi soruları da yanıtlamak gerekir. Elektrikli araçların tercih edilmesinin tabi ki en önemli nedeni doğa dostu olmalarıdır.

İki kişilik elektrikli mini araçlar ve isimleri neler?​

Günümüzde tükenebilecek kaynakların kullanımının azaltılmasında elektrikli araçlar çok önemli ve yaygınlaşması gereken projelerin belki de en önemlisi olmaktadır. İki kişilik elektrikli araçlara örnek olarak Citröen ami, Smart eq fortwo, ve Toyota c+ pod araçlarının verilebilir.

Bu araçların özellikleri, tasarımına ve performans olarak nasıl nerelerde kullanımı kolaydır sizin de aklınızda ki soruları kaldıracak, ne gibi eksileri ve artıları var birlikte bakalım.

Citroen Ami​

İki kişilik elektrikli mini araçlar ve isimleri neler? Sorusuna adından sıkça bahsettiren Citröen ami ile incelememize başlayalım. Citröen ami 2,41 metre uzunluğu 1,39 metre genişliği ve 1,52 metre yüksekliği ile %100 elektrikli olarak 7,2 metre dönüş çapı, manevra, olarak bize şehirde kullanım kolaylığı sunmakta ve ayrıca bir park yerinin sadece yarısını doldurmaktadır.

Konfor ve güvenlik açısından ısıtmalı ve kapalı yolcu kısmı ile 2 veya 3 tekerli araçlardan daha fazla koruma sağlıyor.


Normal bir araç gibi panoramik tavan ön geniş cam, yan camlar ve arka cam olmak üzere de aydınlık bir iç mekân sunmaktadır.

Tasarım olarak ise sınırlı sayıda simetrik parçadan oluşmuş tasarıma sahip tam bir küçük Citroen diyebiliriz. Dengeli yapısı ile 45 km/s maksimum hızı ile şehir içi kullanımı, güvenli ve kolay olarak kullanıcılara sunuluyor. Citroen amiyi şarj edebilmek için yolcu kapısının içinde bulunan entegre kabloyu standart bir prize takarak (220 v) telefon veya bilgisayar gibi şarj etmek mümkün. Bu araç şarj olmuş hali ile 75 kilometre menzile sahiptir.

İki kişilik elektrikli mini araçlar ve isimleri neler?

Smart EQ Fortwo​

İki kişilik elektrikli mini araçlar ve isimleri neler? Sorusun cevabına Smart eq fortwo elektrikli aracımız ile devam edelim. Smart elektrikli araç uzunluğu 2695 mm genişliği 1663 mm yüksekliği ise 1555 mm bagaj hacmi ise 260 litre olarak sunuluyor.

Batarya kapasitesi 17.6 kWh normal şarj süresi 45 dakika, evde ev tipi şarj ile şarj etmek ise 6 saati buluyor. Menzil olarak ise 160 kilometreye ulaşıyor. Tasarımı minik bir tasarım fakat bazı iki kişilik araçlardan daha ferah ve rahat konforlu kullanım özelliğine sahiptir. Çift renk kullanım olarak kullanıcılara seçenek sunmaktadır. Maksimum hızı 130 km/s olarak oldukça iyi bir hızlanması vardır.

Toyota C+ POD​

İki kişilik elektrikli mini araçlar ve isimleri neler? Sorusunda üçüncü elektrikli aracımız Toyota c+ pod . Bu araç 2490 milimetre uzunluğa sahip 1290 milimetre genişliğe sahip 1550 milimetre ise yüksekliğe sahip olan konforlu bir araçtır. Tasarımı Smart eq fortwo’dan daha kısa ve dar bir araç dış panelleri ise plastikten olan ve ağırlığı 690 kilogram olarak sunulmaktadır.

9.06 kWh’lik bir güce sahip lityum iyon batarya ile 5 saate tamamen dolu olmuş oluyor. Azami menzili 150 kilometre olarak iyi bir menzile sahiptir. 9.2 kilovat güce sahip olan bu elektrikli araç maksimum hızı 60 km/s olarak kullanıcılara sunulmaktadır. %100 elektrikli olan bu araçlardan hepsinin kullanımı oldukça kolay ve rahat günümüzde ve gelecekte yaygın olacak bu iki kişilik elektrikli araçların hem yer kaplama açısından hem de çevreci olan, sıfır karbon salınımı ile hem bugünü hem de geleceği iyileştirmek mümkündür.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,070
Kullanıcılar
10,060
Son üye
Rüstem Yıldırım
Üst