Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

İHA’lardan Sonra Uçan Taksiler Geliyor!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Baykar Savunma Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, firmanın yeni hedefinin uçan taksi dronlar olduğunu açıkladı.

"Tüm Dünya Müşterimiz Oldu!"

Türk İHA ve SİHA’larının tasarlanmasında ve üretilmesinde büyük bir role sahip olan Baykar Savunma Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, İHA ve SİHA’ların gelişimlerine yönelik açıklamalarda bulundu. Baykar Bayraktar TB2’nin mimarı pozisyonunda olan Selçuk Bayraktar, insansız savunma araçlarının büyük bir ilgi ile karşılandığına vurgu yaptı. Selçuk Bayraktar tasarlamış olduğu TB2 ve şu an planlama aşamasında olan TB3 ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Açıklamalarında son zamanlarda insansız hava araçlarına olan satış taleplerinin oldukça yoğunlaştığını belirten Bayraktar, şu ifadeleri kullandı: “Gelişmiş topçu sistemleri, zırhlı araçların bir bölümü ve en gelişmiş uçaksavar sistemleri konusunda büyük bir önleyici güce sahip olan Türk insansız hava araçları, büyük talep görüyor. Bu kapsamda tüm dünya ülkeleri, şu an da müşterimiz olmuş durumda.”

Yeni Bir Araç Daha Geliyor!

Yeni Bir Araç Daha Geliyor!
Karabağ, Suriye, Libya ve Ukrayna’da sergiledikleri performansları ile hem ülke gündemimizde hem kullanıldıkları ülkelerin gündemlerinde hem de dış dünya basınında önemli bir yere sahip olmayı başaran Türk insansız hava araçlarına ilişkin yeni bir açıklama yapıldı.

İHA ve SİHA’ların mimarı, Baykar Savunma Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar TB2’nin dünya genelinde yoğun bir ilgi ile karşılaşmasının ardından, yeni bir aracın daha envantere eklenmesine ilişkin çalışmalara başlandığını belirtti. Bayraktar, yeni planın uçan taksi dronlar üzerine olduğunu ifade etti.

Planlama Çalışmalarına Başlandı!

Reuters Haber Ajansı’na verdiği bir röportaj esnasında Kızılelma’nın ilk uçuşunu gelecek yıl gerçekleştireceğini belirten Selçuk Bayraktar, planlama aşamasında olan TB3’ün de yakın zaman içerisinde test uçuşlarına başlayacağını ifade etti. Baykar’ın yeni projelerine ilişkin de açıklamalarda bulunan Selçuk Bayraktar, şu ifadeleri kullandı: “Uzun vadede ki hedeflerimiz arasında uçan taksi dronlar bulunuyor.

Şu an bu konu üzerinde çalışmaya başladı. Bu çalışmanın gerçekleşebilmesi için yapay zekâ temeline dayanan ancak daha yüksek düzeyde otonom teknolojiyi geliştirmemiz gerekiyor. Bu planlarımızın gerçekleşmesi durumunda ise taksi dronlar, şehir içi ulaşım alanında bir devrim yaratacak.”
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,058
Son üye
mustafa akçam
Üst