TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

İHA ve SİHA’lar, Elon Musk İle Birlikte Savaşı Tersine Döndürüyor!

Admin

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,113
Tepkime puanı
225
Aylardır devam eden Rusya- Ukrayna gerilimi, geçtiğimiz aylarda Rus ordusunun Ukrayna sınırında konumlanması ile birlikte üst seviyelere ulaşmıştı. Durumun yabancı ülkeler tarafından kınanmasının üzerine açıklamalarda bulunan Rusya Dışişleri Bakanı, Rus ordusunun sınırdan ayrıldığını ve savaş durumunun söz konusu olmadığını bildirmişti. Ancak kısa bir süre sonra bu açıklamanın gerçekleri yansıtmadığı ortaya çıktı. Dışişleri Bakanı tarafından yapılan açıklamanın üzerinden bir hafta geçmemiş olmasına rağmen sabah 05:00 sularında Rusya, Ukrayna sınırlarını resmen ihlal ederek savaşı başlatmış oldu. Yaklaşık olarak bir aydır aktif olarak devam eden Rusya- Ukrayna savaşı hem savaş mağduru olan ülkeyi hem de tüm küresel piyasaları direkt olarak etkiledi. Savaş devam ederken Türkiye’nin milli gururu İHA ve SİHA’lardan yardım alan Ukrayna yönetimi, bu hamlesi ile hem ülke sınırlarını hem de sınırlarda yaşayan ülke vatandaşlarının canlarını korumayı büyük ölçüde başardı. Bu noktada İHA ve SİHA’lar ile ilgili yeni gelişmeler yaşandı. Tesla firmasının sahibi olan Elon Musk’ın, İHA ve SİHA kullanımında Ukrayna’ya yardım ettiği ortaya çıktı.

Türkiye Savaştan Önce Ukrayna'ya Sattı!

Türkiye Savaştan Önce Ukrayna'ya Sattı!
Rusya- Ukrayna savaşının başlamasından kısa bir süre önce Ukrayna yönetimi Türkiye’den İHA ve SİHA satın almıştı. Savaşın başlaması ile birlikte aktif bir rol üstlenen İHA ve SİHA’lar, Ukrayna yönetimi tarafından Rusya’ya karşı kullanılmaya devam ediliyor.

İHA ve SİHA'lar İngiliz Basınında Yerini Aldı!

Rusya- Ukrayna savaşının aktif olarak devan ettiği şu günlerde, dünya basını savaştan yakını takip etmeye devam ediyor. Savaşın hem ekonomi piyasalarına hem de diğer alanlara yaptığı olumsuz etkiler, dış ülkelerin savaşı daha da yakından gözlemlemesine sebep oluyor. Bu noktada savaş ortamına ilişkin yayınlar yapan İngiliz medyası, Ukrayna yönetimi tarafından aktif olarak kullanılan İHA ve SİHA’lara, haberlerinde yer verdi. İngiliz basınında yer alan haberlere göre Türk yapımı İHA ve SİHA’ların, Rus askerlerini püskürtmek için aktif olarak kullanıldığı ifadeleri yer aldı.

Elon Musk ile İHA - SİHA İş Birliği!

Rusya- Ukrayna savaşını ele alan İngiliz medyası, Türk yapımı İHA ve SİHA’ları kullanan Ukrayna ordusunun Elon Musk’ın Starlink uyduları aracılığı ile irtibatta kaldığını bildirdi.
 

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

En çok görüntülenenler

Forum istatistikleri

Konular
1,925
Mesajlar
3,571
Kullanıcılar
5,189
Son üye
Google'da Bizleri Takip Ediniz!


Anasayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst