TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Hyundai, İ20 N’in Türkiye Satış Fiyatını Açıkladı!

Admin

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,052
Tepkime puanı
220
Otomotiv sektöründe gözlenen çip krizi, maliyet artışı ve çeşitli yedek parça tedarik sıkıntıları, sektörün derin bir darbe almasına yol açtı. Bir süredir döviz kurlarında gözlenen dalgalanmalı hareketler ve yeni üretilecek olan araçlarda yaşanan çip krizi sebebi ile fahiş fiyatlardan satışa sunulan ikinci el ve sıfır kilometre araçlar, vatandaşları olduğu kadar otomotiv firmalarını da büyük bir çıkmazın içerisine doğru sürükledi.

Otomotiv sektöründe yaşanan olumsuz gelişmeler bir tarafta etkilerini hissettirmeye devam ederken, diğer taraftan da olumlu gelişmeler kaydedilmeye devam ediyor. Hemen hemen her gün bir markanın bir tasarımına ilişkin güncel haberler gündeme gelirken, son haber Hyundai firmasının Türkiye’nin İzmit ilinde bulunan fabrikasından geldi.

Hyundai firmasının İzmit’te bulunan fabrikasında üretilen yeni i20 N modelinin Türkiye’de de satışa sunulduğu ve aracın özellikleri ile birlikte satış fiyatının da belli olduğu bilgisi kamuoyu ile paylaşıldı.

Hyundai i20 N Teknik Özellikleri

Hyundai i20 N Teknik Özellikleri
1947 yılında Güney Kore’de kurulmuş olan ve kurulduğu günden bu yana gelişimini hızla sürdüren Hyundai firması, yeni dönemde de tasarlamış olduğu araçların donanım ve teknik özellikleri ile adından söz ettirmeyi başarıyor.

Daha önce tasarlamış olduğu ve dünya genelinde binlerce satışın yapıldığı i20 modelinden sonra aynı modeli tamamen performans odaklı olarak geliştiren ve i20 N modelini ortaya çıkaran Hyundai, yeni aracının teknik özelliklerini paylaştı. Hyundai tarafından yapılan açıklamaya göre yeni Hyundai i20 N’in motor beygir gücünün 204 olduğu açıklandı. Tamamen performansa odaklı olarak geliştirilmiş olan yeni modelin diğer teknik özellikleri ise şu şekilde sıralandı:
  • 6 litre T-GDI benzinli ünite
  • 275 Nm tork üretimi yapan motor
  • 6 ileri 1 geri şanzıman
  • 230 km azami hız
  • 1190 kg ağırlık
  • N Grin kontrol sistemi
  • 5 farklı sürüş modu (Normal, ECO, Sport, N Custom, N)

6,2 Saniyelik Performans!

Hyundai i20 N’in açıklanan özellikleri içerisinde 0’dan 100 kilometreye çıktığı süre de yer aldı. Firma, ilgili hız aralığına 6,2 saniyede ulaşılabildiğini kaydetti.

Hyundai i20 N’in Satış Fiyatı Açıklandı!

Hyundai ailesinde bulunan i20 modelinin performansının ve tasarımın geliştirilmiş bir versiyonu olarak karşımıza çıkan yeni i20 N’in Türkiye satış fiyatı belli oldu.

Hyundai tarafından yayınlanmış fiyat listesine göre aracın güncel satış fiyatının 595 bin TL olduğu bilgisi kaydedildi.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

En çok görüntülenenler

Forum istatistikleri

Konular
1,899
Mesajlar
3,466
Kullanıcılar
4,534
Son üye
Google'da Bizleri Takip Ediniz!


Anasayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst