Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Hyundai, Elektrikli Araç Satışında Yüzde 102 Büyüdü!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Dünya genelinde benzinli ve dizel araçlarının üretimlerinde kısıtlamaya gidilmesi, otomotiv sektörü rotasının elektrikli araç üretimine çevrilmesini sağladı. Hem maliyet açısından hem tedarik açısından hem de ekolojik dengenin korunması açısından diğer araç üretim tarzlarına göre üretim sürecinden kullanım sürecine kadar çok daha fazla avantaja sahip olan elektrikli araç modelleri, yeni dünyanın en önemli ürünlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor.

Son yıllarda dünyanın önde gelen otomotiv firmalarının elektrikli araç üretimine yönelmesi, sürücülerin de araç markaları arasında karşılaştırma yapmak amacı ile derin araştırmalara girmesini sağladı. Bu noktada tasarladığı araç modelleri ile hem ülkemizde hem de dünyada en çok tercih edilen araç markalarından biri olan Hyundai, 2021- 2022 elektrikli araç satışına dair verilerini açıklayarak elektrikli araç üretimi konusunda ne kadar geliştiğini gözler önüne serdi.

Hyundai Bir Yıllık Verilerini Açıkladı!

Hyundai Bir Yıllık Verilerini Açıkladı!
1947’den beri Güney Kore’nin otomotiv devi olma özelliğini elinde barındıran Hyundai, yeni dönemde hali hazırda geliştirdiği araç modellerinin üzerine elektrikli araç modellerini de ekleyerek, otomotiv sektöründe ki ağırlığını ortaya koymayı başardı.

2022 yılının ilk iki ayında toplamda 74 bin 661 araç satışı yaptığını açıklayan Hyundai, bu veri ile geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 102 oranında daha fazla araç satışı yaptığının bilgisini kamuoyu ile paylaştı. Böylelikle 2021- 2022 şubat ayı verilerini açıklayan Hyundai, pazar payını yüzde 4,6 arttırdığını duyurmuş oldu.

En Çok Tercih Edilen Araç Modelleri Belli Oldu!

Son bir yıla ait olan satış verilerini açıklayan Hyundai, en çok tercih edilen modellerini kamuoyu ile paylaştı. Hyundai tarafından açıklan verilere göre pazar içinde en çok tercih edilen ve firmanın büyümesine aracılık eden satış modelleri ve payları şu şekilde belirlendi:
  • Tucson: Yüzde 29,3
  • Kona: Yüzde 21,4
  • İ20: Yüzde 11,1
  • BEV: Yüzde 10,3

Türkiye Pazarına IONIQ 5 Eklenecek!

Türkiye pazarında elektrikli araç modelleri ve KONA modeli ile dahil olmuş olan Hyundai, yeni dönemde ürün gamına IONIQ 5 modelini de ekleyeceğini açıkladı.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,058
Son üye
mustafa akçam
Üst