Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Hyundai Dizel Motor Geliştirmeyi Durduruyor


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Bu gün sizlere haber kategorisinde Hyundai Dizel Motor Geliştirmeyi Durduruyor! başlığını ele aldık. Hyundai dizel motor bırakacak mı? Sorusunu sizler için cevaplayacağız.

Hyundai Dizel Motor Geliştirmeyi Durduruyor​

Hyundai da benzinli ve dizel motor seçeneklerini sonuna kadar kullanan Otomobil firmalarından idi. Artık Hyundai firması da Dizel motor geliştirmeyi bırakacak. Ağırlığı ise geleceğin motoru olan Elektrikli Motor üretimine ve gelişimine verecekler. Ülkemizde ve dünyada bu şekilde araç firmaları gelişim kısmını ve ARGE çalışmalarını hep elektrikli motor ve güçlü ve yenilenebilir batarya çalışmalarına verecekler.

Dizel motor ve benzinli motor yavaştan artık önemini kaybetmeye başladı desek yeridir. İlk olarak ise Dizel motor seçeneği gündeme geldi. Hyundai de artık dizel motor geliştirmeyi askıya aldığını duyurdu. Kendisini özellikle elektrikli motor üretimine odaklayacak olan otomotiv firması şu anda zaten elektrikli otomobilini yapmış durumda ve motor geliştirmeye de başlamış durumdadır.
Hyundai Dizel Motor Geliştirmeyi Durduruyor

Hyundai Elektrikli Motora Önem verecek!​

Ayrıca Elektrikli Hyundai Kona ise bu çağ atladığı Elektrikli Otomobil diyebiliriz. Benzinli motoru ise Hibrit seçeneği için şimdilik devam ettirmek durumunda olduğu için ilk silinen motor dizel oldu. Haberimizin detayında sizlere Hyundai, Dizel Motor Geliştirmeyi Durduruyor konusundan bahsettik.

Bu Dizel motor bırakma işini daha önce de Volvo ve Volkswagen de duyurmuştu. Hatta Volkswagen 2018 yılında yaptığı bir açıklamada 2025 yılına kadar içten yanmalı tüm motorları bırakacağını belirtmişti. Şimdi de bu kervana Hyundai da katılmış oldu.

Yani Hyundai dizel motor yapmayı bırakacak mı? sorusuna evet şu an geliştirme seçeneklerini askıya aldığını açıkladı. Bu yüzden de elektrikli motor yapımına ve gelişimine hız verecek.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,058
Son üye
mustafa akçam
Üst