Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Humble One Güneş Enerjili SUV Tanıtıldı!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Humble One Güneş Enerjili SUV Tanıtıldı! Güneş enerjisinden yararlanan araçlar yeni değil, ancak çoğu zaman bu araçlar enerji ihtiyaçlarının sadece küçük bir yüzdesini güneşten sağlıyor. Hyundai'nin Sonata Hybrid üzerindeki güneş enerjisi, gaz kilometresini marjinal olarak artırıyor, ancak sedan çoğunlukla gaz motoruna güveniyor.

Humble One Güneş Enerjili SUV Tanıtıldı!​

Worksport adlı bir şirket, elektrikli kamyonun enerji ihtiyacının yüzde 30'unu karşılayan bir güneş paneli görevi gören kamyonlar için bir tonneau kapak geliştirdi. Humble adlı Kaliforniya merkezli bir startup, Humble One SUV ile güneş enerjisini bir adım daha ileri götürüyor ve tamamen güneşten elde ettiği enerji - ve menzil - oldukça etkileyici.

Humble One Güneş Enerjili SUV Tanıtıldı!


One'in, günde 60 mil menzil veya yılda 21.000 milin üzerinde menzil sağlamak için pili yeniden şarj eden 82 fit kareyi kaplayan bir güneş enerjisi paneli var. Elbette Humble One, diğer elektrikli araçlarda olduğu gibi normal bir şarj noktasıyla da şarj edilebilir. Böylelikle toplam 500 millik bir sürüş menziline ulaşabilir.

Bu da yaklaşık 800 KM den fazla mesafe etmektedir. Humble, herhangi bir performans rakamından alıntı yapmıyor, ancak One SUV'un muazzam bir 1.020 beygir gücü sağladığını söylüyor, bu da onu inanılmaz derecede hızlı yapıyor. Beş koltuklu olan Humble One SUV'in görünümü mütevazı olmaktan başka bir şey değil. Ancak üretim versiyonu daha aşağıya çekilebilir. Şu anda, gördüğümüz herhangi bir aracın en büyük ağzına, ultra ince farlara ve devasa tekerleklere sahip.
Humble One Güneş Enerjili SUV Tanıtıldı!

Aerodinamik gövde, 0.25'lik etkileyici sürtünme katsayısına katkıda bulunan başka türlü pürüzsüz yüzeylere sahiptir. Güneş enerjisiyle çalışan elektrikli SUV için ne kadar ödemeniz gerekecek? En az 109.000 ABD doları, vergileri ve herhangi bir seçeneği içermeyen bir fiyattır. Türkiye fiyatı ise henüz belli değildir.

Çünkü hala gelip gelmeyeceği de muallaktadır. Bizim sadece tahminimiz ise eğer Türkiye'de satılırsa bu araç en az 1,5 - 2 Milyon liraya çıkabilir. Bu, yaklaşan GMC Hummer EV SUV'den biraz daha pahalı hale getirmesi muhtemeldir (Hummer EV Pickup 79,995 $ 'dan başlıyordu).
Humble One Güneş Enerjili SUV Tanıtıldı!


Humble'a göre, küresel nüfusun yalnızca yüzde üçü, yaşadıkları yere 15 mil mesafedeki halka açık bir şarj noktasına erişebiliyor. One SUV 'un sadece güneş enerjisinden 60 millik menzili bu sorunu ortadan kaldırıyor. Bu devrim niteliğindeki aracın nasıl kullanılacağı henüz belli değil, ancak 2024'te seri üretim başladığında buna cevap verebileceğiz.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,058
Son üye
mustafa akçam
Üst