Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Huawei Cyrus Smart Selection SF5 Özellikleri ile Duyuruldu!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,249
Tepkime puanı
261
Huawei Cyrus Smart Selection SF5 özellikleri ile duyuruldu. Uzun süredir otomobillere yatırımlarını sürdüren Huawei sektöre giriş yaptı. Akıllı telefon, akıllı cihaz, televizyon, bilgisayar ve benzeri teknolojik ürünlerinin üreticileri otomotiv sektörüne yavaş yavaş girmeye başlıyor. Bilindiği üzere Apple ve Xiaomi'nin otomotiv konusunda bazı çalışmaları mevcut.

Otomotivlerin artık nesnelerin interneti ile bir araya gelmesi bu konunun çok daha fazla öne çıkmasını sağladı. Zira nesnelerin interneti, yazılım ve dijital dünya kavramları akıllı telefon üreticileri için yabancı olmayan unsurlar. Bu bağlamda da konuya en fazla vakıf olan firmalardan bir tanesi Huawei otomotiv sektörüne girişini gerçekleştirdi.

Huawei'nin resmi internet sitesinde aracın satışa çıktığını da belirtelim. Dolayısıyla ilgili araç ciddi oranda üretim bandına girecek gibi duruyor. Otomobil elbette ki elektrikli olacak. Bazı otonom sürüş dinamiklerine de sahip olması beklenen araç Huawei'nin en gelişmiş özelliklerini barındırmakta. Halihazırda Huawei'nin otomotiv dünyası adına farklı yatırımlar yaptığını da bilmekteyiz. Özellikle sürücüsüz araç ve elektrikli otomobiller konusunda Huawei'nin önemli çalışmaları mevcut.

Huawei Otomobil


Huawei Cyrus Smart Selection SF5 Özellikleri​

Araç sınıfı SUV olması ile öne çıkıyor. Orta kısmında büyük bir tableti andıran dev ekranlı araç tamamen bu dijital özellik sayesinde yönetilecek. Araçta Huawei HiCar sistemi, çift navigasyon desteği, sesli komut ve benzeri özellikler de mevcut. Aracın en fazla öne çıktığı nokta ise Harmony OS desteği sunması. Çünkü Huawei'nin yeni nesil akıllı cihazlarda da Harmony OS kullanmak istediğini biliyoruz. Görünüşe göre Huawei, Google'ın Android Car ile başaramadığını başarmak niyetinde.
Huawei Cyrus Smart Selection SF5 Özellikleri


Çift elektrikli motora sahip olan araç 543 beygir gücünde. Aynı zamanda araçta 820 Nm tork ve 100km/5sn hız değeri de mevcut. İlgili araç için bu değerlerin son derece başarılı olduğunu belirtmekte yarar var. Huawei Smart Cockpit ile birlikte gelecek olan araç 1000 km menzil oranına da sahip olacak.

Açıklananlara göre ise aracın fiyatı, özelleştirmelere bağlı olarak, 27 bin dolar ile 31 bin dolar arasında değişmekte. Huawei Cyrus Smart Selection SF5 özellikleri ile birlikte son derece dikkat çekici bir otomobil olacağa benziyor.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Forum istatistikleri

Konular
2,457
Mesajlar
5,046
Kullanıcılar
9,974
Son üye
Yasincbn29
Üst