Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Honda’nın Hangi Modeli Türkiye’de Üretiliyor?


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Honda'nın Hangi Modeli Türkiye'de Üretiliyor? Dünya otomobil devlerinden biri olan Honda merkezi Tokyo olmak üzere Japonya’da kurulmuştur. Bir Japon teknolojisi Honda, sadece otomobil değil aynı zamanda motosiklette üretmektedir.

Hatta 1959’dan günümüze kadar motosiklet alanında dünyada bir numara haline gelmiştir. Günümüzde ise uçak bile üreten firma haline gelmiştir. Dünyada ilk temsilciliklerini Amerika, Hong Kong, Kanda ve Asya da ilk temsilciliklerini açmıştır.

Honda'nın Hangi Modeli Türkiye'de Üretiliyor?​

2011-274730-2012-honda-civic-euro-spec-31-10-20111.jpg

Honda Türkiye A.Ş​

Honda'nın Hangi Modeli Türkiye'de Üretiliyor? Honda binek araçların üretimi ithalat ve pazarlaması ile aynı zamanda yine Honda motosikletlerinde ithalat ve pazarlamasından sorumlu Honda Türkiye’dir. 1992 tarihinde yüzde elli, yüzde elli olarak Anadolu Honda Otomobilcilik A.Ş adı altında 2003 yılının ocak ayında Honda Türkiye A.Ş olarak kuruldu.

1998’de kalite yönetim sertifikası, 1999 da çevre yönetim sistemi sertifikası, 2004 de iş güvenliği yönetim sistemi sertifikası, 2007 EMAS sertifikası alınmıştır. Yüzde yüz Honda sermeyesi ile faaliyet sürdürmektedir. Ülkemizde Gebze Şekerpınar’da Honda fabrikası bulunmaktadır.

Bu tesis Honda’nın ikinci otomobil tesisidir. Fabrikanın yer aldığını alan, üretim tesisleri ve ofisleri içeren kapalı alanlar toplamı 80.000 metre karelik bir alanı kapsar. Araçların sevkiyat sahası, motosiklet için oluşturulan eğitim alanı v yollarında oluşturduğu alan bakarsak 300.000 metre karelik alanı kapsar.
1350371018_Civic_HB.jpg

Honda Gebze Tesisleri Kapasitesi​

Yıllık üretim kapasitesine baktığımızda 50.000 araç üretildiğini görmekteyiz. Honda Türkiye Gebze Fabrikası’nda 770 kişi istihdam edilmektedir. Bu tesiste üretilen Honda Cıvıc, sedan modeli Almanya, Polonya, Romanya gibi Avrupa’nın çeşitli ülkelerine yine Mısır ve İsrail’e ihraç edilmektedir.

Yine bu tesislerde Honda Accord, Jazz ve Civic 5 kapı modelleri için panel ve yedek parça üretimi gerçekleştirilmektedir. Bu ürünler de Avrupa ve Amerika’ya ihraç edilmektedir. Honda Türkiye A.Ş ana faaliyetleri Avrupa ve Türkiye’deki tedarikçileri malzeme ve parça tedariki açısından incelemektir. Amaç maksimum otomobil üretim kapasitesine ulaşmaktır.

Türkiye Avrupa ve komşu ülkelere otomobil ve satış sonrası hizmetleri gerçekleştirmektir. Avrupa’nın iki Honda otomobil üretim ve dağıtım merkezinden biri olmak ve Türkiye’de başarılı otomobil ve motosiklet satış ve pazarlamasını geliştirilmesi hedeflenmektedir
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,052
Son üye
Eskisehir
Üst