Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Honda ve Sony’den Dev Elektrikli Otomobil Ortaklığı


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,264
Tepkime puanı
265
Japon otomotiv devi Honda ve teknoloji devi Sony, elektrikli otomobil sektörüne damga vuracak bir ortaklık duyurusu yaptı. Honda’nın elektrikli otomobil pazarındaki etkinliğini artırmak için destek veren Sony, iki şirket arasındaki işbirliğini resmen açıkladı. İki dev firma tarafından üretilip piyasaya sürülecek elektrikli otomobilin 2025 yılında satışa çıkması bekleniyor.

Otomotiv sektörünün önde gelen markalarından Honda, elektrikli otomobil dönüşümün hız kazandırdı. Özellikle son yıllarda içten yanmalı motora sahip otomobillerin yerini almaya başlayan elektrikli otomobiller, tüketicilerden de ilgi görmeye devam ediyor. Sektördeki rekabette öne çıkmak isteyen Honda, bir diğer teknoloji devi Sony ile işbirliği yaptığını duyurdu.

Sony ve Honda, güçlerini birleştirerek elektrikli otomobil tasarlamak için işbirliği yaptıklarını açıkladı. İki dev şirketin ilk elektrikli otomobili 2025 yılında piyasaya sürülecek. Yeni iş birliğinin tam anlamıyla tamamlanmadığı ve iki şirketin bu yılın sonuna kadar ortak bir girişimle yeni bir marka adını duyuracağı öğrenildi. 2025 yılına kadar araç satışı yapmaya hazırlanan dev şirketler, elektrikli otomobil sektörüne damgasını vurmaya hazırlanıyor.

Sony ve Honda Güçlerini Birleştiriyor

Sony ve Honda Güçlerini Birleştiriyor

Honda’nın otomobil geliştirme ve satış konusundaki uzmanlığı ile Sony’nin bilgi eğlence sistemleri, görüntü sensörleri ve mobilite konusundaki deneyimi bir araya gelecek. Kurulacak ortak girişim Honda’nın 2040 yılına kadar tüm otomobil modellerini elektrikli araç haline getirme planı kapsamında önemli bir destek sağlayacak. Bu girişim ile dünya çapında elektrikli otomobil sektörünün de yeniden hız kazanması bekleniyor.

Elektrikli Otomobillerde Rekabet Artıyor

Her ne kadar otomotiv sektöründe köklü ve büyük firmalardan biri olsa da Honda, elektrikli araç konusunda henüz yeterince sağlam adımlar atamadı. Sektörde kısıtlı modelleri piyasaya süren Honda, Avrupa’da sadece bölgeye özel geliştirilen Honda E isimli elektrikli otomobili ile piyasada rekabet etmeye çalışıyor.

Honda CEO'su Toshihiro Mibe son açıklamasında iki şirketin kültürel ve tarihi bağlamda birçok benzerliğe sahip olsa da uzmanlık alanlarının çok farklı olduğuna dikkat çekti. Bu sayede dev şirketler güçlerini birleştirerek elektrikli otomobil sektörüne damgasını vuracak modellerle tüketici karşısına çıkacak.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,467
Mesajlar
5,077
Kullanıcılar
10,111
Son üye
Güzel olan
Üst