Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Honda ve Google İşbirliği Yapma Kararı Aldı!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,264
Tepkime puanı
264
Otomobil ve arama motoru devleri olan Honda ve Google işbirliği yapma kararı aldı. Sadece otomobil üretimine odaklanmayan Honda, arama motoru ve büyük teknoloji şirketi olan Google ile işbirliği yapacak. Honda araçlarında daha fazla teknolojiye yer vermeyi düşünüyor. Gelin detayları sizlerle beraber inceleyelim.

Honda, arama motorları içerisinde en büyük olan Google ile teknoloji bağlamında anlaşma yaptı. Anlaşma amacı ise sürücülere daha fazla kolaylık sağlayacak sistemler üzerinden gerçekleşti. Şimdi Honda ve Google işbirliği neden yapıldı onu sizlere açıklayalım.

Honda ve Google İş Birliği Yapma Kararı Aldı!

Honda ile Google arasındaki işbirliği şu şekilde olacak. Honda araçlarında multimedya sistemlerine Google teknolojilerine yer verecek. Google navigasyon, sanal asistan ve araç içi uygulamaları Honda multimedya ekranına eklenecek. Kullanıcılar direkt olarak bu ekran üzerinden teknolojileri kullanabilecek.

Yani araca telefon bağlayarak yapılan büyün işler telefon bağlanmadan Honda araç içerisindeki mutlimedya ekranından sağlanacak. Honda özelikle de Google sanal asistan desteğini ve bu desteğin entegrasyonu ile çalışma gerçekleştirecek. Otomobil devlerinden olan Honda bu gelişmeleri tüm araçlarına entegre edecek. Bunların yanında sesli komut sistemleri ile sürücüler sanal asistana işler yaptırabilecekler.

Honda araçlarında komut vererek Google sesli asistan yardımı ile arama yapabilecek, haritalardan konum açabilecek, yol tarifi yapabilecek ve bazı görevler gerçekleştirebilecek. Honda bu işbirliğini sağlar ise fabrika aşamasında bu özellikler araçlara entegre halde gelecek. Şimdilik tüm detaylar tam olarak paylaşılmasa da ilerleyen zamanda anlaşma detayları netleşecektir.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,466
Mesajlar
5,073
Kullanıcılar
10,086
Son üye
msirikci
Üst