TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Honda ve General Motors Güçlerini Birleştirdi! Yeni Elektrikli Otomobil Üretilecek

Admin

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,107
Tepkime puanı
225
Ekonomik, siyasi, çevresel ve daha pek çok kategorik faktör sebebi ile içten yanmalı motor üretimini kısıtlama kararı alan ve yapılan açıklamalara göre 10 yılın sonunda bu tip araçların üretimini komple durduracak olan otomotiv sektörü, rotasını elektrikli otomobil üretimine ve satışına çevirdi.

Rusya- Ukrayna savaşının çıkması ile birlikte artan emtia fiyatları, ülke sınırları içerisinde satışa sunulan akaryakıt ürünlerinin de arka arkaya zamlar almasına sebep oldu. Savaş durumunun hala devam etmesinin yanında giderek artan enflasyon oranlarının da otomotiv sektöründe ki gelişmeleri etkilemesi, vatandaşların büyük bir kısmını elektrikli araç alımına yöneltti.

Diğer araç tiplerine göre hem üretimde hem de kullanımda çok büyük avantajlara sahip olan elektrikli araç modelleri, son zamanlarda hem ülke gündeminde hem de diğer ülkelerin gündeminde sıklıkla yer almaya başladı.

Ülkemizin de yerli otomobil Togg ile söz hakkı sahibi olduğu elektrikli araç üretimleri ile ilgili gelişmeler her gün gündeme gelmeye devam ederken, güncel bir haber de Honda ve General Motors firmalarından geldi. İki dev firma, hali hazırda bazı alanlarda birleştirmiş oldukları güçlerini, bu kez de elektrikli araç üretimine çevireceklerini açıkladılar.

İş Birliğinin Yönü Değişti!

is-birliginin-yonu-degisti.jpg
Amerikan’ın önde gelen firmalarından General Motors ve Japonya’nın otomotiv devi Honda, geçtiğimiz yıllarda bazı alanlarda beraber hareket etmek, birbirlerinin güçlerinden faydalanmak adına iş birliği içerisine girdiklerini açıklamışlardı.

Bir süredir herhangi bir problem gözlenmeden devam eden bu ortaklık, çağın gelişmelerine göre şekillenmeye başladı. İki firma hem ayrı ayrı hem de ortak bir açıklama yaparak, hali hazırda devam eden iş birliklerini elektrikli araç üretiminde de devam edeceğini duyurdu.

Araç 2027'de Piyasaya Sürülecek!

Honda ve General Motors’un yetkililerinden gelen açıklamaya göre yakın zamanda çalışmalarına başlanacak olan ve iki firmanın da kendi fabrikalarında üretecek oldukları elektrikli aracın, 2027’de piyasaya sürüleceği bilgisi kaydedildi.

Fiyatı Belli Oldu!

Yeni nesil lityum- iyon bataryaya sahip olacağı öğrenilen yeni elektrikli aracın fiyatının 30 bin doların altında olacağı tahmin ediliyor.
 
Son düzenleme:

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

En çok görüntülenenler

Forum istatistikleri

Konular
1,919
Mesajlar
3,560
Kullanıcılar
5,026
Google'da Bizleri Takip Ediniz!


Anasayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst