TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Honda Fabrikası Neresi Olacak?

Admin

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,113
Tepkime puanı
225
Honda Fabrikası Neresi Olacak? Dünyanın en popüler otomobil markalarından olan Honda, Türkiye'deki Honda fabrikasını satma kararı aldı. Bu açıklamadan dolayı Honda fabrikasının ne olacağını öğrenmek isteyen bütün ülke, gözleri Honda fabrikasına çevirdi. Kocaeli ilinde Şekerpınar fabrikasındaki Honda fabrikası 2021 yılında bütün teçhizatları ve bütün makineleri ile birlikte tamamen kapanacaktır.

Honda Fabrikası Neresi Olacak?​

Honda Fabrikası Neresi Olacak? Honda fabrikasının içinde bulunan bütün malzeme ve ekipmanların satılacağı da söz konusudur. Açıklamalara göre fabrika yetkilileri, fabrikadaki çalışan kişilerle de anlaşma yapıldığını belirtti. Japon otomobil üreticisi olan Honda, fabrika satışı için Hexagon mühendislik şirketi ile anlaşma yaptı. Fabrikanın 550 milyon TL karşılığında satılacağının anlaşmasını yapan Honda, satışı henüz yapmadı. Şirket ile görüşmeleri devam etmektedir. Öneri: Honda Elektrikli Araç Modelleri Hangileri?
6a5c5362-honda-civic-production-at-swindon-plant-4.jpg

2021’de Honda Fabrikası Ne Olacak?​

Türkiye'deki Honda fabrikası 2021 yılında bütün makineleri ile kapanacak ve satışa sunulacaktır. Japon otomotiv üreticisi Honda, Hexagon mühendislik firması ile satış için masaya oturdu. Bilgilere göre Hexagon mühendislik, fabrikada elektrikli otomobil üretimi yapılacağını açıklamıştır. Fakat satış henüz gerçekleşmemiştir. Togg yerli otomobil üreticileri de Japonya ile görüşmelerini yapmıştır. Fakat Japonya otomotiv şirketi belirlediği tarihin, Togg şirketinin planlarına uymadığını belirtmiştir. Kocaeli Honda fabrikası yetkilileri ise Honda üretiminde, beklentilerine ve hedeflerine ulaşamadığı için fabrikayı kapatma kararı almışlardır. Gebze Şekerpınar’daki Honda fabrikası, 2021 yılında hangi şirkete satılacağı ve fabrikada ne üretileceği henüz belli değildir.
honda-ve-toyota-cin-deki-uretimlerini-durdurd-12863027_amp.jpg

Honda Fabrikası 23 Yıl Üretim Yaptı​

Honda Fabrikası Neresi Olacak? Gebze Honda fabrikası 1997 yılından itibaren üretim sağlayan bir fabrikadır. Fabrikanın 21 Eylül 1996’da atılmıştır. Fabrikanın alanı tam 80 bin karedir. Çok geniş ve büyük alana sahip olan fabrika da 770 kişi çalışıyor. Fabrika Anadolu Honda otomobil şirketi tarafından kurulmuştur. 1997 yılından itibaren Honda markasının civic modellerini üretmiştir. Fabrika içinde birçok teçhizat ve makineler bulunuyor. %50 ortaklık altında kurulan fabrika, Avrupa'da ikinci otomobil üretimi yapılan bir fabrikadır. Gebze'deki fabrika Ocak 2003 yılından itibaren Honda Türkiye A.Ş olarak Honda motor sermayesi ile yürütülmektedir. Honda fabrikası tam 23 yıl faaliyet sağlamıştır. Gebze Şekerpınar’da yer alan fabrika 2021 yılında kapanacağını net olarak açıklamıştır.
 

Çevrimiçi

En çok görüntülenenler

Forum istatistikleri

Konular
1,925
Mesajlar
3,572
Kullanıcılar
5,192
Google'da Bizleri Takip Ediniz!


Anasayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst