Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Honda Fabrikası Kapanacak mı?


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,260
Tepkime puanı
263
Honda Fabrikası Kapanacak Mı? 2020’nin sonlarına doğru çıkan piyasanın ve arz talebin fazla olmasıyla beraber virüs nedeni ile fabrikalar bir süreliğine kapatıldı. Kapatmak zorunda olan fabrikaların kendi başlarına kalkınmak zorunda kaldı ve çalışanlarını mağdur etmemek için maaş ödemelerini düzenli bir şekilde devam ettirdiler. Fakat bundan zarar gören ve üretimin senede 50 bin civarı olan Honda fabrikası arz ve talebin az olması nedeniyle kapatmaya yönelik karar aldı.

Honda Fabrikası Kapanacak mı?​

Honda Fabrikası Kapanacak mı? Fabrikada toplam 1300 kişi çalışırken çıkarılan işçilere bir tazminat ödeme kararı verildi. Ayrıca İngiltere de ki Swindon fabrikalarının da üretimin durdurulacağı ve üretimin daha yoğun olan yerlere odaklanılacağı açıklandı.
Honda-Plant-Indonesia-Mobilio-roll-out.jpg

Honda Fabrikası Neden Kapanıyor?​

Honda her ne kadar evrensel bir çapta firma olsa da sonra zamanlar Honda Gebze fabrikası sadece civic sedan modeli üretmektedir. Civic sedan modeli eski civic modellerine göre çok fazla tutulmadı bunun nedeni ise fabrikasyon üretim de oluşan hataların müşteriye olumsuz bir şekilde yansıması oldu. Müşterilerin genel şikâyetlerinden biri oluşan boya problemleriydi. Kapı saçlarının iç zamanla oluşan boya atması müşterilerde olumsuz bir yönde etki bırakmaya neden oldu.

Civic Sedan Neden Tutulmadı?​

Aracın parçalarının kalitesizliği mi yoksa müşteri sorunu mu bilinmeyen ama alınan aracın çoğu müşteri de farklı bir problem yaratması diğer Honda alıcılarının da dikkatini çekti. Ayrıca yedek serviste parça sıkıntısı olması durumunda birçok Honda kullanıcısı aracının serviste uzun bir zaman kaldığı ve parçaların hemen gelmemesinde şikâyetçidir.

Diğer yandan kronik hastalık olarak adlandırılan güneşten parça erimesi ve servisin buna olumsuz yönde cevap vermesi hoş bir izlenim bırakmamakta. Bu nedenle Honda Civic Sedan bu piyasadan çekilmek zorunda kaldı.
XXL.jpg

Honda Civic Sedan Genel Özellikleri Nelerdir?​

Honda’nın diğer motorlara göre daha çok tutulan ve son teknolojiyle donatılmış olan 1.5 Dohc vtec motoru ile piyasa sürülmüştür. Bunun yanında 4 silindir olmasıyla beraber diğer fabrikalar 1.5 motorda 3 silindire geçmiş bulunmakta buda Honda Civic’in şehir için de yakıtı diğer araç markalarına göre fazladır. 2 farklı şanzıman ile çıkan Honda Civic 6 ileri vitese sahiptir ve 182 ps güç üretebilen bir motordur.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,463
Mesajlar
5,062
Kullanıcılar
10,046
Son üye
Sevgül Dağlı
Üst