TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Honda Elektrikli Otomobil Fabrikası İçin Çin’i Seçti

Admin

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,107
Tepkime puanı
225
Elektrikli otomobil pazarındaki rekabet ortamı 2020 yılının son döneminden itibaren hız kazandı. Geçtiğimiz yıl dünyanın önde gelen otomotiv üreticileri, gelecek yıllardaki elektrikli otomobil planlarını açıkladı. Önümüzdeki yıllardan itibaren dünyanın dört bir yanında yaygınlaşması beklenen elektrikli otomobillerin üretiminde dünyaca ünlü markalar kıyasıya rekabet ediyor.

Japnoya’nın en büyük otomobil üreticilerinden Honda, yeni elektrikli otomobil üretim tesisinin nerede kurulacağına karar verdi. Honda ve Çinli ortağı Dongfeng Motor, geçtiğimiz günlerde yaptıkları açıklamada, 2024 yılından itibaren sadece elektrikli otomobil üretmek amacıyla Çin’de yeni bir fabrika kuracak.

Yapılan duyuruda, bu fabrikada sadece elektrikli motora sahip modellerin üretileceği belirtildi.

Honda Fabrikası Yılda 120 Bin Araç Üretecek

Honda Fabrikası Yılda 120 Bin Araç Üretecek
Dünyanın önde gelen otomobil üreticisi markalar, elektrikli otomobil üretimine ağırlık vermeye başladı. Honda gelecek hedefleri doğrultusunda Çin’in sanayisi ile ünlü Vuhan kentinde elektrikli otomobil üretim tesisi kuracak.

Honda’dan yapılan açıklamada, bu fabrikanın 2024 yılından itibaren faaliyete başlayacağı ve yılda 120 bin araç üretim kapasitesine sahip olacağı ifade edildi. Elektrikli otomobil sektöründe söz sahibi olmak isteyen markalardan biri olan Honda, halihazırda elektrikli motora ve hibrit motora sahip modeller üretiyor.

Son yıllarda elektrikli araç üretimine hız veren şirketin, 2024 yılından itibaren ürettiği araçların büyük bir çoğunluğu elektrikli modellerden oluşacak. Şirket bunun için yeni bir marka hazırlığına girdi.

Honda’dan Yeni Elektrikli Otomobil Markası

Japonya’nın en büyük ikinci otomobil üreticisi konumunda olan Honda, Çinli ortağı Dongfeng Motors dışında bir de GAC şirketi ile ortak oldu. Bu üç şirket, elektrikli otomobil sektöründe yeni bir marka olan “e:N Serie” adı altında bir elektrikli otomobil markası çıkardı.

Bu markanın ürettiği elektrikli otomobillerinin 2022 yılı içinde Çin’de piyasaya sürülmesi bekleniyor. 2024 yılından itibaren Çin’in Vuhan kentindeki elektrikli araç fabrikasındaki çalışmalar hız kazanacak.

Bu fabrikanın sadece Çin’e özel elektrikli otomobiller üreteceği açıklandı. Yakıt tasarrufu ile öne çıkan içten yanmalı motorları ile tanınan Honda, 2020’de sadece Çin’de 1.6 milyondan fazla araç satmayı başardı.
 
Son düzenleme:

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

En çok görüntülenenler

Forum istatistikleri

Konular
1,919
Mesajlar
3,560
Kullanıcılar
5,026
Google'da Bizleri Takip Ediniz!


Anasayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst