Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Honda Civic Türkiye’de Nerede Üretiliyor?


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Honda Civic Türkiye'de Nerede Üretiliyor Honda Civic, Türkiye’de en çok tercih edilen otomobil markalarının başlarında geliyor. Gebze’deki Honda Türkiye fabrikasında, en hassas şekilde gerçekleştirilen üretimde 1000 kişilik çalışma ekibi ile her yıl 50.000 adet Honda Civic üretiliyor ve üretim yaklaşık 47 yıldır devam ediyor. Türkiye’de otomobil severlerin üzüleceği bir karar da Japon markası Honda’dan geldi.

Honda Civic Türkiye'de Nerede Üretiliyor?​

Türkiye’deki fabrikasını kapatma kararı aldığını açıklayan Honda’nın yaptığı diğer açıklaması ile de sadece elektrikli araba modellerine yöneleceği konusunda verdiği kararla otomobil severlerin merakını giderdi.

Şimdi ise merak edilen, yeni çıkacak elektrikli modellerinin tasarım aşamasında olduğu ve ne zaman çıkacağı? 2021’e kadar Türkiye ve İngiltere’deki üretimin durdurulacağı ile ilgili bilgilerinin teyidi ise verilmiş durumda. Üretim yerini değiştirmeyi kararlaştıran Honda Civic’in yeni Pazar yeri ise merak konusu.
HONDA-Civic-Sedan-4229_52.jpg

Honda Civic Nerede Üretilecek?​

Yeni başlangıç yeri olarak Kuzey Amerika’yı düşünen Japon markası Honda, 2021 yılında Türkiye’deki üretimine son vereceği kesinleşti. Honda Civic Türkiye'de Nerede Üretiliyor? Gebze Şekerpınar’daki üretim fabrikasını kapatma kararı veren Honda 1992 yılında Türkiye’deki fabrikasını kurup üretime başladı. 1992’den beri Honda Civic üretiyor.

Honda Civic Neden Üretimini Türkiye’de Durdurma Kararı Aldı?​

Japon firması Honda, 2021’de Türkiye’deki fabrikasını kapatıp, Civic modelinin üretimini durdurma kararını alma sebebi olarak, elektrikli araçlara yoğunlaşacağını belirtti. Türkiye’deki satışlarının bitmeyeceği, sadece üretimin durdurulacağını belirten Honda, İngiltere’deki fabrikasını da kapatma kararı aldı belirtti.
honda_civic_ix-res_coupe_1.jpg

Honda Elektrikli Araç Modellerini Ne Zaman Piyasaya Çıkaracak?​

Honda, 2022 ye kadar bütün araçlarının elektrikli veya hibrit özelliğinin mevcut olacağını belirterek, araç seçeneklerinde konfora verdiği önemin yanında ekonomik olan elektrikli ve hibrit seçenekleriyle de otomobil severlerin karşısında olmaya aday modellere yoğunlaştığını belirtti.

Yeni elektrikli ve hibrit modelleriyle 2022 de yakıt tüketimi olmayan ve çevre kirliliğini önleyecek, karbon emisyonunu azaltarak çalışan ve çevre dostu olacak yeni modelleriyle öne çıkmayı hedefliyor. Sera gazını azaltarak çevre kirliliğini önleyen ve yeni hazırladığı elektrikli araç modelleriyle 2022 de çıkartmayı hedeflediği Honda Civic modeli prototipi ise piyasaya çıkmak için hazırlanıyor.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,058
Son üye
mustafa akçam
Üst