Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Hollandalı Şirket Elektrikli Araba Kiralıyor! Sektörden Son Haberler


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Hollanda merkezli mobilite girişimi GO Sharing, elektrikli arabalarla hizmet vermeye başladı. E-moped ve e-bisiklet ile çok modlu ulaşım yaklaşımına sahip olan şirket, ilk kez elektrikli arabaları kullanmasıyla dikkat çekti. Yapılan açıklamada bu hizmetin ilk başta Hollanda’da bazı pilot bölgelerde kullanıma sunulduğu belirtildi.

Aralık ayının başından beri devam eden faaliyetler beğeni topluyor. Öte yandan Hollandalı girişim, Ekim ayında 300 elektrikli mopedi ile İstanbul’da da faaliyet göstermeye başlamıştı. Elektrikli arabalara geçerek hizmet yelpazesini genişleten şirket, paylaşımlı elektrikli arabalarını piyasaya sürdü.

İlk etapta Hollanda merkezli olarak başlayan bu hizmetler 30 adet paylaşımlı elektrikli araba olarak kullanılabilecek. Hollanda’nın Delft, Den Bosch, Lahey, Eindhoven ve Rotterdam şehirlerinde belirlenen şarj istasyonlarına park edilen araçlar paylaşımlı olarak müşteriler tarafından kullanılacak.

Çevreci Ulaşım Modeli Benimsiyor

Çevreci Ulaşım Modeli Benimsiyor

Şarj istasyonlarında kendine özel yer ayırabilmek için Q-Park şirketi ile bir ortaklık kuran GO Sharing, dikkat çekti. Şirket bu hamlesiyle daha çevreci ve trafik sorununu ortadan kaldırabileceği sürdürülebilir ulaşım modelini benimsiyor. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan GO Sharing CEO’su Raymon Pouwels, gelecekte paylaşımlı araçların daha çok müşteri çekeceğini söyledi.

Pouwels bu konuda yaptığı açıklamasında mobiliteye yönelik küresel tutumu değerlendirdi. Şirketin yöneticisine göre araç sahipliğinden kullandığın kadar öde modeline doğru geçmek hedefleniyor. Bu sayede trafikte yoğun araç sorunu da ortadan kalkacağı belirtiliyor. Kullandığın kadar öde sistemi sayesinde bu hizmete müşterilerin yoğun talep göstermesi bekleniyor.

İstanbul’da Hizmet Veriyor

Hollanda merkezli mobilite girişimi GO Sharing, elektrikli arabalar için Mini Cooper markası ile ortaklık kurdu. Bu otomobillerin ortalama 234 kilometre menzile sahip olduğu ve 35 dakikada yüzde 80 oranında hızlı şarj olabildiği belirtildi. Öte yandan Hollandalı girişim, Ekim ayında 300 elektrikli mopedi ile İstanbul’da faaliyet göstermeye başlamıştı.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,058
Son üye
mustafa akçam
Üst