Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Hollanda Savunma Araçları İçin Ek Ödenek Ayırdı!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Uzun yıllardır gergin ilişkilere sahip olan Rusya ve Ukrayna, 24 Şubat tarihinde resmen savaşan iki ülke haline geldi. Rusya’nın Ukrayna sınırlarını resmen ihlal etmesi ile başlayan ve 3 ayı aşkın süredir dur durak bilmeden devam eden savaş, diğer ülkelere de savunma sistemleri konusunda önlem almaları gerektiğini hatırlatmış oldu.

Ülkemizin yerli ve milli savunma sistemlerine olan talepler, Rusya- Ukrayna savaşının patlak vermesi ile birlikte daha fazla talep görmeye başladı. Ordularını, olası bir savaş tehdidine karşı güçlendirmek isteyen ülke yönetimleri, Türkiye’nin kapılarını çalmaya başladı. Özellikle İHA ve SİHA’lar özelinde ortaya çıkan bu talepler, ülkemizin adının da savunma sanayii alanında adının olumlu yönde anılmasını sağladı.

Rusya- Ukrayna savaşı, savunma araçları ve diğer savunma sistemleri özelinde başlayan ve günden güne diğer ülkeleri de tetikleyen ordu güçlendirme atılımlarına Hollanda’dan da bir adım geldi. Hollanda ordusu tarafından yapılmış olan resmi açıklamaya göre ülkenin savunma sistemleri için ek ödenek ayırdığı bilgisi kaydedildi.

Hollanda Hükümetinden Savunma Sistemlerine Ek Ödenek!

Hollanda Hükümetinden Savunma Sistemlerine Ek Ödenek!


Rusya- Ukrayna savaşı, ülkeler arası ilişkilerin bir anda yıkıcı sonuçlara sebep olabileceğini gösterdi. Bu noktada orduların sahip oldukları savunma araçlarının önemi de gözler önüne serilmiş oldu. Bu doğrultuda ordusunu güçlendirme kararı alan ülkelerden sonuncusu da Hollanda olarak gündeme geldi.

Hollanda medyasında yer alan güncel haberlere göre Hollanda hükümetinin, ordunun savunma bütçesi için 5 milyar euro tutarında ek ödenek ayırdığı bilgisi kaydedildi. Yapılan açıklamalara göre bu tutarın yarısının seyir füzelerine, F-35 savaş uçaklarına, Patriot HSS’lere ve güncel füze sistemlerine ayrılacağı bildirildi.

Envantere Dahil Edilecek Olan Araçlar Konuşulmaya Başlandı!

Hollanda kaynaklarından alınan bilgilere göre ek ödenek aracılığı ile şu an da 6 adet olan F- 35 savaş uçağının 52’ye, 4 adet olarak sipariş edilmiş olan MQ- 9 Reaper İHA sayısının 8’e yükseltilmesi bekleniyor.

Batarya Sayıları Arttırılacak!

Yapılan bir diğer açıklamaya göre ek ödenek ile HIMARS ÇNRA, seyir füzeleri ve Patriot HSS bataryaları da alınacak.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,070
Kullanıcılar
10,081
Son üye
tezcang
Üst