Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Hızlı Şarj İstasyonu Nedir?


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,264
Tepkime puanı
264
Hızlı Şarj İstasyonu Nedir? Son yıllarda dünyada gittikçe artan petrol kullanımı, doğada oluşturduğu çevre kirliliği, artan maliyeti ve kötü hava koşulları sebebiyle üreticilerin aklında daha sağlıklı ve yenilikçi fikirler getirmiştir. Bunlardan ilk akla gelen şey elektrikli araçlardır.

Elektrikli araçlar her ne kadar verimli olsa da şarj edilme konusunda kullanıcıların aklına çok fazla soru işareti bırakıyor. Bunlardan birisi de Hızlı şarj istasyonu nedir? sorusu. Hızlı şarj istasyonları denen ve dünyada gittikçe yaygınlaşan istasyonlar sayesinde elektrikli araçları kullanım oranları arttırmak ve geleneksel benzinle çalışıp çevreyi kirleten araç modellerinin sayısı azaltılması planlanmıştır. Türkiye'de bu tarz istasyon sayısı çok olmasa da ilerleyen zamanlarda gittikçe artması planlanıyor.
Hızlı Şarj İstasyonu Nedir?

Hızlı Şarjın Maliyeti Ne Kadar?​

Kullanıcıların aklındaki ilk soru işareti olan Hızlı şarj istasyonu nedir? Sorusunun yanı sıra bir başka soru da hızlı şarj maliyetinin ne kadar olduğudur. Hızlı şarj istasyonlarında 100 kilometrelik bir dolum için gece saatlerinde 6-7 lira, gündüz saatlerinde ise 8-10 lira olarak hesaplanıyor. Tabii ki bu maliyet her ülke için değişiklik göstermekle birlikte fiyat olarak daha uygun veya daha pahalı olabilir.

Maliyet konusunda ufak değişiklikler olsa da yakıtlı araç kullanan kişilere göre maddi anlamda çok daha fazla tasarruf sağladığı rahatlıkla söylenebilir. Özellikle daha az maliyeti, çevreye herhangi bir zararının olmaması elektrik kullanımını bir hayli arttıracaktır. Bu nedenle ilerleyen dönemlerde hızlı şarj istasyonlarının sayısının artacağı rahatlıkla söylenebilir.

Hizli-Sarj-Istasyonu-Nedir-2-1024x575.jpg

Elektrikli Otomobiller Ne Kadar Sürede Şarj Oluyor?​

Yıllar geçtikçe üzerinde daha fazla çalışılan ve daha iddialı şekilde gelişen elektrikli araçlar için sorulan sorular her geçen gün daha da artıyor. Meraklı kullanıcıların araştırmaların ve Hızlı şarj istasyonu nedir? Gibi soruların sıklaşması bir soruyu daha akıllara getiriyor. Elektrikli araç hızlı şarj süresi ne kadar sürede şarj oluyor?

Birçok kullanıcı tarafından merak edilen bu sorunun cevabı ilerleyen teknolojinin artmasıyla birlikte değişse de güncel olarak kullanılan prizin özelliğine göre 1 saat ile 47 saat arasında çıkabiliyor. Henüz 1 saatin altında şarj etme durumu mümkün olmasa da ilerleyen yıllarda bu alanda yapılan araştırmaların artmasıyla birlikte ulaşılabilecek bir süre olabilir.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,466
Mesajlar
5,075
Kullanıcılar
10,108
Son üye
Esmerellas
Üst