Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Hızlı Şarj İstasyonları Destek Programı’nın Bütçesi Belli Oldu!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Ekonomi piyasalarında gözlenen ani yükselişler, otomotiv sektörünü de derinden etkiledi. Artan yedek parça maliyetinden sonra fahiş rakamlara ulaşan otomobil fiyatları, bir de temeli koronavirüs salgınına dayandırılan çip krizinin ortaya çıkması ile birlikte tüketicilerin büyük bir kısmının karşılayamayacakları seviyelere ulaşmasına sebep oldu.

Otomotiv sektörünü direkt olarak etkileyen bunca faktörün ortaya çıkması, üretici firmaları elektrikli otomobil üretimine yönlendirdi. Son zamanlarda hemen hemen her firmadan elektrikli otomobil haberinin gelmesi, otomotiv sektörünün yıllar sonra yaşadığı değişimi gözler önüne serdi. Öte yandan Rusya- Ukrayna savaşının başlaması ile birlikte değer kazanan brent petrolün ülke sınırları içerisinde satışa sunulan akaryakıt ürünlerinin fiyatlarını da direkt olarak etkilemesi, tüketicilerin araç tercihlerinin de değişmesine sebep oldu.

Tüm bu veriler ışığında gözde hale gelen elektrikli otomobil pazarı, gelişim kaydetmeye devam ediyor. Elektrikli otomobillerin pazar paylarının giderek artması, Türkiye’yi de harekete geçirdi. 2019 yılından bu zamana çalışmaları süren yerli ve doğuştan elektrikli Togg’un seri üretimi için geri sayıma başlanmışken altyapının Togg özelinde diğer elektrikli otomobiller için de hazırlaması adına şarj istasyonu çalışmalarına başlandı.

Geçtiğimiz aylarda yetkili kurumlar tarafından duyurulmuş olan Elektrikli Otomobiller İçin Hızlı Şarj İstasyonları Destek Programı için ayrıntılar belli oldu. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalara göre şarj istasyonları için ayrılan destek bütçesi kesinleşti.

Elektrikli Araçlar İçin Hızlı Şarj İstasyonları Destek Programı Başladı!

Elektrikli Araçlar İçin Hızlı Şarj İstasyonları Destek Programı Başladı!
2023 yılının ilk çeyreğinde trafiğe çıkacak olan yerli otomobil Togg için çalışmalar tüm hızı ile devam ediyor. Bu kapsamda kullanımı günden güne artan ve Togg’un piyasaya girişi ile daha da artacağı düşünülen elektrikli araçlar için altyapı çalışmaları da hız kazandı.

Bu kapsamda geçtiğimiz aylarda yetkili kurumlar tarafından duyurulmuş olan Elektrikli Araçlar İçin Hızlı Şarj İstasyonları Destekleme Programı, yakın zaman önce başvuruları değerlendirmeye aldı. Yapılan resmi açıklamalara göre program kapsamında 20 firmaya destek verileceği bilgisi kaydedildi.

Ödenek Tutarı Belli Oldu!

Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan açıklama ile birlikte, yeni geliştirilen Elektrikli Araçlar İçin Hızlı Şarj İstasyonları Destekleme Programı kapsamında, toplamda 20 firmaya nakit desteği verileceği bilgisi kaydedildi. İlgili proje kapsamında ayrılan bütçenin tutarı ise 1 milyar TL olarak belirlendi.

Togg da Lisans Aldı!

Geçtiğimiz günlerde kendi şarj istasyonunu kurmak için EPDK’ya başvuruda bulunan Togg’un, lisans onayı aldığı açıklandı.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,070
Kullanıcılar
10,060
Son üye
Rüstem Yıldırım
Üst