Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Hidrojenli Toyota Mirai Euro NCAP güvenlik testinden 5 yıldız aldı


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Hidrojenli Toyota Mirai Euro NCAP güvenlik testinden 5 yıldız aldı. Evet korkulan hidrojenli araba tehlikeli midir? Hidrojenli araç tankı patlar mı diye düşünülürken, Toyota'nın hidrojenle çalışan otomobili Mirai Euro NCAP güvenlik testinden 5 yıldız alarak geçti.

Hidrojenli Toyota Mirai Euro NCAP güvenlik testinden 5 yıldız aldı​

Dünya elektrikli otomobil serüvenine hazırlanırken, bazı otomobil üreticileri de hidrojen ile çalışan otomobil denemelerini artırıyor. Bu otomobiller arasına katılan Toyota Mirai modeli de hidrojen ile çalışan araç olarak Euro NCAP testine tabi tutuldu. Hidrojen yakıt tankı ile ilgili endişeler bulunsa da herhangi bir patlama vs gerçekleşmedi.

Yakıt tankı çarpışma testlerinde hasar alsa da düşünülen gibi bir patlama yaşanmadı. Her geçen gün daha da zorlayıcı olan Euro NCAP güvenlik testinden 5 yıldız almak çok zor diyebilirim. Aşağıda ayrıntılı şekilde Euro NCAP sonuçları yer almaktadır.

Hidrojenli Toyota Mirai Euro NCAP güvenlik testinden 5 yıldız aldı
Yukarıdaki sonuçlar şu şekildedir. Yetişkin yolcu %88 Çocuk yolcu %85 Yaya güvenliği %80 Güvenlik Yardımcısı %82 Bu sonuçlar NCAP güvenlik testi için gayet iyi sonuçlar demektir. Bu yüzden de Hidrojenli Toyota Mirai Euro NCAP güvenlik testinden 5 yıldız almış oldu. Araç için yapılan tüm testleri de aşağıdaki videodan detaylı olarak izleyebilirsiniz.


Toyota Mirai Euro NCAP sitesinden de sonucu görebilirsiniz.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,052
Son üye
Eskisehir
Üst