Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Heyecan Dorukta: Togg’da Boyasız Denemeler Başladı!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Türkiye’nin yerli ve milli gururu Togg için geri sayım başladı. Robotların üretim çalışmaları sürerken, boyasız denemelerin de başladığı öğrenildi.

Gemlik Tesisi'nde Boyasız Denemeler Başladı!

Togg’un seri üretime geçiş yeri olacak olan Gemlik Tesisi’nde, çalışmalar tam gaz devam diyor. Haziran ayı içerisinde inşasının tamamlanacağı duyurulmuş olan tesis, 208 robotu da bünyesinde barındırıyor. Oldukça geniş bir alan üzerine kurulmuş olan Gemlik Tesisi, seri üretimin herhangi bir sıkıntıya düşmeden yapılabilmesi adına bütün ince ayrıntılar düşünülerek dizayn edildi.

Hem tesise hem de yılsonunda banttan inecek olan yerli otomobil Togg’a dair çalışmaların sürdüğü şu günlerde, bir yeni gelişme daha yaşandı. Geçtiğimiz haftalar önce parçasız sonra da parçalı üretime start veren robotlar, oldukça büyük bir gelişim kaydetti. Yetkililerden alınan bilgilere göre kusursuz bir sürecin yönetildiği öğrenilirken, heyecan ile beklenen yerli araca ilişkin bir yeni gelişme daha kaydedildi. Togg’un resmi Twitter hesabı, araç için boyasız denemelere başlandığını duyurdu.

Twitter Hesabından Takipçilere Soru!

Twitter Hesabından Takipçilere Soru!
Aktif olarak kullanılan ve Togg’un her gelişim adımı için bilgi veren resmi Twitter hesabı, son olarak Gemlik Tesisi’nde boyasız denemelerin başladığını duyurdu. Türk vatandaşlara ve diğer Togg takipçilerine, “sizce ilk araç hangi renk olacak?” sorusu yöneltildi. Firma tarafından yönlendirilen bu soruya, dakikalar içerisinde binlerce cevap geldi.

Yerli, milli ve doğuştan elektrikli olması ile hem ülke vatandaşlarımızın göğüslerini kabartan hem de diğer yabancı vatandaşların teknolojik gelişim açısından heyecanlandıran Togg’un ilk rengine ilişkin birçok tahmin yapıldı. Sosyal medya kullanıcılarından iki ayrı yanıt geldi. Çoğunluk ilk aracın turkuaz renginde olacağını düşünürken, azımsanamayacak kadar sayıda olan diğer kullanıcılar ise tercihlerini kırmızı renkten yana kullandı.

2023'te Yollarda!

Türkiye’nin milli gururlarından birisi olan Togg projesinin üzerine oldukça uzun bir süredir çalışılıyor. Yalnızca bir araç projesi olarak değerlendirilmeyen hem yeşili hem de sürdürülebilirliği ön planda tutan bu proje kapsamında yılsonu itibari ile seri üretime geçilmesi ve 2022 yılının ilk üç ayında da yerli araç Togg’un trafiğe çıkması bekleniyor.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,070
Kullanıcılar
10,081
Son üye
tezcang
Üst