TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Güvenlik Uzmanı Mete Yarar: Dünya Türk SİHA’ları Konuşuyor

Admin

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,114
Tepkime puanı
225
Güvenlik uzmanı Mete Yarar, yerli ve milli savunma sanayiinin son durumunu özetledi. Cumhuriyet’in 100. yılına girilirken yerli ve milli SİHA’lardan övgüyle bahsetti. Bu SİHA’ları tüm kapıları açan bir maymuncuğa benzeten güvenlik uzmanı, Ukrayna’da konuşulan konular arasında Türk SİHA’ları olduğunu söyledi. Bağcılar Belediyesi'nin düzenlediği seminere katılan güvenlik uzmanı Mete Yarar’ın açıklamaları sosyal medyada büyük ilgi gördü. Bağcılar Belediyesi tarafından düzenlenen Cumhuriyetin Yüzüncü Yılına Doğru Türkiye konulu panele katılan Mete Yarar dikkat çeken açıklamalar yaptı. Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Kültür Merkezi'nde düzenlenen etkinlikte Türk SİHA’larının mevcut durumunu özetleyen güvenlik uzmanı, savunma sanayiinin geldiği noktadan övgüyle bahsetti. Yarar’ı dinlemeye gelenler arasında AK Partili siyasiler de vardı.

1960'larda Uçak Yapan Ülkeden Gelinen Nokta

1960'larda Uçak Yapan Ülkeden Gelinen Nokta
Türkiye’nin 1948 yılında uçak yapan bir teknolojiye sahip olduğunu ve ilerleyen yıllarda önünün nasıl engellendiğini açıklayan Mete yarar, bu konumdan araba yapalım mı yapmayalım mı noktasına gelindiğini söyledi. Vatanını sevmeyen bir gruba dikkat çeken Mete Yarar, “Bunlar ülkenin ilerlememesi için ellerinden gelen gayreti gösteriyorlar. Bunlar 1960'da geçiyor. Bugünden ne farkı var? Daha da kötüyüz. O dönemde televizyon, internet yok sadece radyo var. Türkiye'nin neyi yapıp yapamayacağını bilemeyebilirsiniz. Sizi birisi aldatabilir ama bugün her şeyi görme imkanınız var.” dedi.

Dünya Türk SİHA'larını Konuşuyor

Türkiye'nin şu anda savunma sanayine yatırım yapmada 15. sırada olduğunu hatırlatan Yarar, son 30 yılda önceki ilerleme sorunlarının yaşanmadığını vurguladı. Milli SİHA’lara dikkat çeken güvenlik uzmanı, “Çok güzel bir teknolojimiz var. Türkiye'yi sıkıştığı yerde açan bir maymuncuk gibi silaha sahibiz. Dünyanın birçok yerinde ve şu anda Ukrayna'da konuşulanlardan bir tanesi de Türk SİHA'ları. Dünya onu konuşuyor” ifadelerini kullandı. Mete Yarar, kendi gibi vatansever insanlara seslenerek “100. yıla doğru gidiyoruz ama memleketin içinde yerli ve milli olmak için mücadele edenlerle etmeyenler arasındaki kavga daha birinci günle aynı. Biz vatanseverlerin sayısı fazla ancak unutmayalım ki, kalabalık, mücadele etmediğiniz, konuşmadığınız sürece bir sayıdır. Bize durmak yakışmaz. Bu mücadele doğruyla yanlışın mücadelesi. Susmayın susarsanız kaybedersiniz.” uyarısında bulundu.
 

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

En çok görüntülenenler

Forum istatistikleri

Konular
1,925
Mesajlar
3,576
Kullanıcılar
5,227
Son üye
Google'da Bizleri Takip Ediniz!


Anasayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst