Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Güneş enerjisiyle çalışan elektrikli otomobil geliyor!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,264
Tepkime puanı
265
ABD otomotiv şirketi Aptera Motors, Güneş enerjisiyle çalışan elektrikli otomobil için seri üretime geçeceği haberini duyurdu. Ayrıca üç tekerlekli ve güneş enerjisiyle çalışan yeni elektrikli otomobili için seri üretimin yakında başlayacağı hakkında bilgiler paylaşıldı.

Güneş enerjisiyle çalışan elektrikli otomobil geliyor!


Ayrıca güneş enerjisi ile çalışan elektrikli otomobil hakkında ilginç performansının olduğunu da duyurdular. En dikkat çekici özelliği ise 0'da 100'e sadece 3.5 saniyede ulaşabiliyor. Bunun yanı sıra bu araç için azami hız ise saate 180 km olduğu aktarıldı.

En dikkat çekici özelliği ise araç bataryası 1600 km yol gidebilmesi oldu. Yani araç seyir halindeyken güneş enerjisi devrede devam ederek, gide bildiği mesafeyi diğer elektrikli araçlara nazaran, tam 3 katına çıkarabilecek. Üzerinde 3 metrekarelik güneş paneli ise ilerleyen süreç için çığır açacak bir özellik sunmuş olacak.

Güneş enerjisiyle çalışan elektrikli otomobil geliyor!


Güneş enerjisi ile çalışan elektrikli otomobil'in bu denli gelişmesi elektrikli otomobil üreticilerinin de dikkatini çekti desek yeridir. Çünkü bataryaların yol akışında iken şarj olması kendini yenilemesi büyük bir gelişme oldu diyebiliriz.

Araç için de maliyet konusu gündeme gelince de; araç için harcanan miktar ise 25 Bin dolar seviyesinde olduğu duyanları sevindiren bir diğer haber oldu. Bu da ilerleyen zamanda elektrikli araçlardan fiyat farkının az olacağını işaret etmiş oldu. Yani elektrikli otomobil fiyatlarının 1/3 oranında fazlası düşünülüyor.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,467
Mesajlar
5,077
Kullanıcılar
10,113
Son üye
Sdemirkal25
Üst