Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Güneş Enerjisi Destekli Elektrikli Otomobil Ucuz Modeliyle Satışa Çıkacak


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,260
Tepkime puanı
263
Otomotiv sektörü özellikle 2021 yılının başından itibaren hızlı bir dönüşüm geçiriyor. Gün geçtikçe yeni bir marka ve modeldeki elektrikli otomobiller kullanıcılara tanıtılırken, bunlar arasında farklı modeller dikkat çekiyor. Elektrikli otomobil sektörünün hızla gelişmesi ile birlikte yenilikçi ve daha verimli modeller de üretilmeye başlandı.

Dünyanın önde gelen otomotiv markaları, elektrikli otomobil üretimine ağırlık vereceklerini açıkladıktan sonra gelişmeler peş peşe geldi. Neredeyse her gün yeni bir otomobil tanıtılırken bunlar arasında güneş enerjisi destekli Lightyear One dikkat çekiyor. Bu otomobil, üzerine yerleştirilen özel paneller sayesinde enerji verimliliğini artırmak için güneş enerjisinden besleniyor.

Daha Ucuz Versiyonuyla Piyasaya Sürülecek

Daha Ucuz Versiyonuyla Piyasaya Sürülecek
İlk olarak 2019 yılının ortasında tanıtılan Lightyear One, özel teknolojisi ile dikkat çekiyor. Pioneer Edition modeli ile önümüzdeki yıl üretime girmesi beklenen bu aracın fiyatı 150 bin Euro olarak açıklanmıştı. Fiyatın yüksek olması sebebiyle herkesin erişemeyeceği bu otomobilin yanı sıra şirket daha uygun fiyatlı ve erişebilir bir model daha tanıttı.

Gelecek yıl üretimine başlanacak olan Lightyear Two, ilk model ile aynı teknolojiyi kullanmasına rağmen daha uygun fiyatlı olacak. Şirketin bu modeli 2024 veya 2025 yılında piyasaya sürmesi bekleniyor. Hem Avrupa’da hem de ABD’de elektrikli otomobil pazarında satışa sunulacağı açıklanan Lightyear Two modelinin detayları hakkında fazla bilgi paylaşılmadı. Ancak fiyat konusunda ilk modele göre aralarında devasa bir fark olması bekleniyor.

Fiyatı 30 Bin Euro’dan Başlayacak

Şirket yetkililerinden alınan bilgilere göre Lightyear Two modelinin uygun fiyatlı olmasıyla vurucu bir özelliğe sahip olması hedefleniyor. Bu kapsamda aracın 30 bin Euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulabileceği düşünülüyor.

Yeni modelin daha fazla kişi tarafından erişilebilir olması için daha küçük batarya hamlesi yapılacak. Aynı zamanda bataryaların küçülmesiyle menzil de azalacak fakat bu otomobil daha çok şehir içi kullanım için özel olarak üretilecek.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,463
Mesajlar
5,062
Kullanıcılar
10,046
Son üye
Sevgül Dağlı
Üst