Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Gümrükten Satılık Motosiklet Nasıl Alınır?


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,251
Tepkime puanı
261
Gümrükten satılık motosiklet alma, motosiklet tutkunları ve ileride motosiklet sahibi olmak isteyen diğer tüketiciler tarafından sıklık ile araştırılan konu başlıklarından birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Artan motosiklet fiyatları karşısında bütçelerine uygun tutarlar karşılığında kendi motosikletlerine sahip olmak isteyen tüketiciler, gümrükten motosiklet alma sürecine ilişkin meraklarını gidermek adına ilgili prosedürü yakın takibe almışlardır.

Ekonomi piyasalarının yukarı yönlü hareketleri, yedek parçaların artan maliyetleri, devam eden çip krizi ve diğer faktörler çerçevesinde fahiş rakamlara ulaşan ikinci el ve sıfır kilometre araçlar, tüketicileri sıklık ile satılık motosiklet ilanlarını araştırmaya yönlendirdi. Günlük ulaşım hizmetini kendi motosikletinden almak isteyen vatandaşlar, zorlu ekonomik şartlar çerçevesinde motosiklet fiyatlarının da katlandığını görünce çareyi gümrükten motosiklet satın almakta buldu.

Normal satış işlemlerinden daha farklı bir prosedüre sahip olan gümrükten motosiklet satın alma süreci, son günlerde arama motorlarında hakkında araştırmalar yapılan konu başlıklarının başında geldi. Piyasaya oran ile çok daha düşük fiyatlar karşılığında gümrükten motosiklet satın almak mümkündür. Motosikletin ikinci el olması, kaçak yollar ile ülkeye sokulmaya çalışılması, evraklarının tam olmaması gibi pek çok faktör gümrükte bulunan motosikletlerin ihale yolu ile satışa sunulması sebep olabilmektedir.

Ancak bu noktada da dikkat edilmesi gereken pek çok başlık bulunmaktadır. Hobi olarak, iş amacı ile veya sadece artan araç fiyatları sebebi ile motosiklet alımına yönelen vatandaşlar, gümrükte bulunan ve ihale yolu ile satışa sunulan motosikletlere uygun fiyatlar karşılığında sahip olabilmektedir.

Gümrükte bulunan motosikletleri satın alabilmek için ilk olarak e- ihale sistemine üye olunması gerekmektedir. İhale sistemine üye olduktan sonra devlet kontrolünde satışa sunulan motosikletler için fiyat teklifi vermek ve sonuç olarak da yeni bir motosiklete sahip olmak mümkündür.

Gümrükten Motosiklet Satın Alabilmek İçin Gereken Evraklar Nelerdir?

Gümrükten Motosiklet Satın Alabilmek İçin Gereken Evraklar Nelerdir?

Gümrük motosiklet ihaleleri için gerekli evraklar, ilgili sistem üzerinden ihale yolu ile motosiklet sahibi olmak isteyen tüketiciler tarafından sıklık ile araştırılan konu başlıklarından birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Gümrükten motosiklet sahibi olabilmek için öncelikle ilgili motosiklet için düzenlenmiş olan ihaleye katılım sağlanması gerekmektedir.

E- ihale sistemi üzerinden düzenlenen ihalelere katılabilmek için ise ihale platformuna üye olunması gerekmektedir. Bu üyelik işlemleri esnasında T.C. kimlik numarasının ve banka hesap numarasının girilmesi yeterlidir. E- ihale sisteminden motosiklet satın alınması durumunda ödeme ve diğer prosedür işlemleri yine sistem üzerinden ilerlemektedir. Bu sebep ile satış işlemi esnasında da ek bir evrak talep edilmemektedir.

Gümrükten Motosiklet Satın Alınırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Gümrükten motosiklet satın alınırken dikkat edilmesi gerekenler, ilgili sürece dahil olmak isteyen vatandaşlar tarafından sıklık ile araştırılmaktadır. Bu sürece ilişkin dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, satın alınmak istenen motosikletin gerçek piyasa fiyatlarına hakim olunmasıdır.

Ek olarak ilgilenilen ihaleye konu olan motosikletin fotoğraflarının paylaşılmış olması ve motosikletin hasar kaydının kontrol edilmesi gibi faktörler de gümrükten motosiklet satın alırken dikkat edilmesi gereken başlıca konu başlıkları arasında yer almaktadır.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Forum istatistikleri

Konular
2,458
Mesajlar
5,050
Kullanıcılar
9,988
Son üye
erkan ayyıldız
Üst