Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Gökbey’e Güç Verecek Olan Milli Motor 2023’e Hazır!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Türkiye Cumhuriyeti’nin son yıllarda milli savunma projeleri adına yapmış olduğu yenilikler ve diğer çalışmalar, diğer yurtdışı ülkelerinin yönetimleri tarafından yakından takip edilmeye devam ediliyor. Dışa bağımlılığı azaltmak ve tamamen yerli projelerin üzerine odaklanmak adına çalışmalarını birçok farklı alanda sürdüren kurumlar, bu kapsamda yakın zamanda göklerde yerli motoru ile süzülecek olan milli helikopterin çalışmalarında sona gelindiğini açıkladı.

Motor Sanayii A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Mahmut Faruk Akşit halen test çalışmaları süren milli helikopter motoruna ilişkin açıklamalarda bulundu. Başkan Akşit’in yapmış olduğu açıklamalar hem ülkemiz tarafından hem yurtdışı basını tarafından heyecan ile karşılandı.

Milli Motor Hazırlıklarına Ara Vermeden Devam Ediyor!

Milli Motor Hazırlıklarına Ara Vermeden Devam Ediyor!
Yeni dönemde geliştirilen milli projelerin öncüsü niteliğinde olan milli helikopter Gökbey, tüm dünya basınında Türkiye Cumhuriyeti’nin prestijinin bir kez daha yükselmesini sağladı. Yeni gelişmeler ile birlikte Gökbey’e tamamen yerli bir motorun eşlik etmesi hedeflenmiş ve bu hususta çalışmalara ara vermeden başlanmıştı.

Yerli helikopter motoru için başlatılmış olan çalışmalarda yavaş yavaş sona gelindi. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan TEI Başkanı Mahmut Faruk Akşit, şu ifadeleri kullandı: “İlerleyen günlerde daha da zorlu güç testleri gerçekleştireceğiz. Yerli motor şu an da yerli helikopterimizi göklerde uçuracak güce sahip. Bizim hedefimiz 2023 yılına gelindiğinde testlerin başarı ile tamamlanmış olması ve gerekli yasal izinlerin alınmasıdır.

İnsanlı Uçuş İzni Alınacak!

Yakın zaman içerisinde test aşamalarının tamamlanması için gerekli çalışmaların sürdürüldüğü yerli helikopter motoru için insanlı uçuş sertifikasına başvuru yapılacak. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’ne yapılacak olan sertifika başvurusunun olumlu sonuçlanması halinde 2023 yılının sonunda Gökbey, yerli motor ile birlikte pilot eşliğinde göklerde süzülecek.

Gökbey’in Dişlisi Eskişehir’de Üretildi!

TEI Başkanı Mahmut Faruk Akşit yerli projeler kapsamında üretilmiş olan Gökbey’in dişlisinin Eskişehir’de bulunan Alp Havacılık tarafından geliştirildiğini açıkladı. Akşit, ilk kez üretilmiş olan dişli kurusunun ilk denemede istenen sonucu vermiş olmasının oldukça önemli bir gelişme olduğunu kaydetti. Akşit, maksimum sürekli gücün 1400 beygire ulaştığını ifade etti.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,052
Son üye
Eskisehir
Üst