Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

GM içten yanmalı araçların bitiş tarihini verdi!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Bu gün haber kategorisinde; GM içten yanmalı araçların bitiş tarihini verdi! başlığımda detaylar sunacağız. General Motors da içten yanmalı motor devrinin kapandığına inanan markalar kervanına katıldı.

Amerikan üretici, "egzoz emisyonlarını sıfırlamak" adına içten yanmalı motorlara sahip araçlarının imalatını durduracağı tarihi duyurdu. 2040 yılında karbon ayak izini hem otomobil hem operasyon alanında sıfırlamayı hedefleyen GM, 2035 itibarıyla fosil yakıtlı modellerini sonlandıracak.

GM içten yanmalı araçların bitiş tarihini verdi!​

Araçların toplam karbon emisyonunun %75'ini oluşturduğunu söyleyen GM, 2025 yılına kadar ABD'deki yelpazesinin %40'ının elektrikli araçlardan oluşacağını söylüyor. Küresel çapta bu oranın hedefi ise %30. GM, satacağı elektrikli araçların şarj konusunda sorun yaşamaması için EVgo ile bir ortaklık yaptı.

Bu bağlamda 2025'e kadar ABD genelinde %100 yenilenebilir enerji kullanarak elektrik üreten 2.700 hızlı şarj noktası kurulacak. Bu arada GM'in duyurusunda "hafif hizmet aracı" tabirinin üzerinde durduğunu da belirtelim. Anlayacağınız Silverado 2500 ve 3500 gibi ağır pick-up modelleri, 2035 sonrasında da fosil yakıtlardan beslenen motorlar kullanmaya devam edebilir.

General Motors, yatırımlarının yarısından fazlasını artık elektrikli araç ve otonom sürüş teknolojilerine ayıracağını da açıkladı. Amerikan marka, elektrikli araç yelpazesinde her fiyat bandında bir temsilci bulundurmayı hedefliyor. Operasyon kanadında ise GM, tüm üretim merkezlerinde yenilenebilir enerjiye geçiş yapmayı planlıyor.

Amerika Birleşik Devletleri için hedef tarih 2030 iken dünya çapında durum 2035 olacak. Tüketici Elektroniği Fuarı'nda yapılan yeni logo duyurusu ve sunumu destekleyen bu hamleler sonucunda BrigtDrop adlı elektrikli ticari minibüs markası ve Bolt adlı EUV (Electric Utility Vehicle) modeli de piyasaya adım atacak. GM içten yanmalı araçların bitiş tarihini verdi! haberimizden sonra bunlara da bakabilirsiniz.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,052
Son üye
Eskisehir
Üst