Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Gemlik Yerli Otomobil Fabrikasının kurulacağı yer olarak belirlendi.

ADMİN

Admin
Yönetici
60

Gemlik Yerli Otomobil Fabrikasının kurulacağı yer olarak belirlendi. Bursa da kurulacak olan yerli otomobil fabrikası için Bursa Belediyesi Meclis üyeleri toplanmıştı. Bu toplantıda askeriyeye ait görülen yerin sanayi alanına dahil edilip, yerli otomobil üretim tesisi kurulumu için ayırılıdığı resmiyet kazandı.

Belediye Meclisi Toplantısında, Gemlik ilçesinde yer alan Gençali Mahallesi bin 753 parsele ilişkin son durum görüşüldü ve sanayi alanı olacağı oy birliğiyle kabul edildi. Bu fabrikada TOGG yerli otomobil yani modellerine göre elektrikli otomobiller üretecek.

Bursa'dan da ihracat zamanı ise gemilerle Avrupa'ya ve Uzak doğu ülkelerine gönderilecek. Bu amaçla Bursa Gemlik ilçesi seçildi. Buraya da ekonomik katkı sağlaması ve işçi istihdamı sağlayacağı için Bursa başkanı ve tüm halk sevinçli durumda.

Bursa yerli otomobil fabrikasına ev sahipliği yaptığı için çok şanslı bir il olmayı başardı. Keza bir çok ilk bu üretim fabrikası için talip olmuştu. Bunun yanında direkt olarak başvuru yapmışlardı. Fakat Cumhurbaşkanı onayı ve TOGG CEO'su ve yönetim kurulu kararıyla Bursa'nın Gemlik ilçesi kabul edilmiş oldu. Hemde 4.500 e yakın işçi istihdamı sağlanacağı notunu da buraya düşelim.

Soru: Stratejik olarak Ankara, İstanbul Ve İzmir haricinde yerli otomobil fabrikası sizce hangi illere açılabilir di? ve Neden?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Forum istatistikleri

Konular
2,457
Kullanıcılar
9,976
Son üye
Gonca Türk