Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Gelmiş Geçmiş En İyi Elektrikli Araba Modelleri


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
En iyi elektrikli araba modelleri, son dönemlerde alışkanlıkları değişmiş olan araç sahipleri ve diğer tüketiciler tarafından sıklık ile araştırılan konu başlıklarından birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Gelişen teknolojinin yanı sıra ortaya çıkan olumsuz ekonomik faktörler de hem üretici firmaları hem de tüketicileri içten yanmalı motorlara sahip olan araçlardan uzaklaştırarak çağın teknolojisine sahip olan elektrikli otomobillere yönlendirdi.

Geride bıraktığımız sene içerisinde hem döviz kurlarında hem de altın fiyatlarında gözlenen yukarı yönlü hareketler, pek çok sektörde olduğu gibi otomotiv sektöründe de fahiş rakamların ortaya çıkmasına sebep oldu. Yedek parçaların fiyatlarının artması sonucunda hem ikinci el hem de sıfır kilometre araçlar yüksek oranlarda zamlandı. 2021 yılının son çeyreğinde başlayan zam furyası, 2022 yılının başı itibari ile etkisini giderek arttırmaya başlayan çip krizi neticesinde devam etti.

Bugün bakıldığında 400 bin TL’nin altında sıfır araç sahibi olmak nerede ise imkansız hale gelmişken ülke yönetimlerinden de içten yanmalı araç üretimlerine ilişkin keskin kararlar gelmeye başladı. Sene başından bu yana süren toplantılar kapsamında karbon emisyonunu sıfıra indirgeyebilmek amacı ile içten yanmalı motorlara sahip olan araç modellerinin üretimlerinde yavaş yavaş kısıtlamaya gidilmesine karar verildi.

Bu karardan sonra şubat ayının sonunda resmen başlamış olan Rusya- Ukrayna savaşı, ülkelerde satışa sunulan akaryakıt ürünlerinin tarihi seviyelere ulaşmalarına sebep oldu. Akaryakıt fiyatlarında gözlenen ani değişimler elektrikli araçları pahalı bulan tüketicileri dahi elektrikli araç pazarına yönlendirmeye başladı.

Bu arayış da sektörde öne çıkan elektrikli araç modellerinin sıklık ile sorgulanmasına yol açtı. Elektrikli otomotiv sektöründe yapılan bir araştırma sonucunda şimdiye kadar satışa sunulan ve halen satışta olan en iyi elektrikli otomobiller tüketicilerin beğenilerine sunuldu. Yapılan araştırma sonucunda oluşan en iyi elektrikli otomobil listesinde yer alan araçlar şu şekilde sıralandı:
  1. Nissan Leaf 2.0
  2. Jaguar I- Pace
  3. Tesla Model 3
  4. Volkswagen e- Golf
  5. Porsche Mission E
  6. Chevrolet Bolt EV
  7. Mercedes- Benz Generation EQ
  8. NIO EP9
  9. Hyundai Kona Electric
  10. Ford Elektric SUV

Togg İçin Geri Sayım Devam Ediyor!

Togg İçin Geri Sayım Devam Ediyor!

Yerli otomobil Togg da elektrikli otomobil pazarına dahil olmak için hazırlanan araçlar arasında yer alıyor. Bir süredir test aşamaları tamamlanmaya çalışılan yerli ve doğuştan elektrikli otomobil Togg, yüksek donanımı ve diğer özellikleri ile henüz trafiğe çıkmamış olmasına rağmen en iyi elektrikli otomobiller arasından gösterilmeye başlandı.

Hem yurtiçinde hem yurtdışında büyük bir yankı uyandıran yerli otomobil Togg, 29 Ekim tarihinde resmen açılacak olan Gemlik Tesisi ile seri üretime geçecek ve en geç 2023 yılının mart ayında satışa sunulmuş olacak. Togg’un fiyatı ise pazarda bulunan diğer araçlar ile rekabet edecek düzeyde olacak.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,054
Son üye
zekayi
Üst