Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Gelişmekte Olan Ülkelere Uygun Fiyatlı Elektrikli Otomobil Desteği


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Koronavirüs salgını sonrası ortaya çıkan zorluklar ve küresel iklim değişikliği sebebiyle otomotiv sektörü tamamen kabuk değiştirme telaşına girdi. Dünyanın önde gelen otomotiv firmaları içten yanmalı motor teknolojisini bırakarak elektrikli araçlara yöneliyor. Otomotiv sanayisi, günümüzde yapay zeka başta olmak üzere, otomatik sürüş ve elektrikli otomobil teknolojileri ile dönüşüm geçiriyor.

Son dönemde salgından sonra insan çevre etkileşimi yeniden gözden geçirilmeye başlandı. Bunun bir sonucu olarak da çevre dostu teknolojilerden biri olan elektrikli araçların yaygınlaşması bekleniyor. Almanya’daki güncel verilere göre trafiğe kayıtlı elektrikli otomobil sayısı 500 bin seviyesine ulaştı. Otomotiv sektörünün liderlerinden olan Almanya’daki bu değişim gelişmekte olan ülkelere de yol gösteriyor.

Almanya’da Elektrikli Otomobiller 30 Kat Artacak

Almanya’da Elektrikli Otomobiller 30 Kat Artacak


Dünyanın önde gelen otomobil sanayisi Almanya’da trafiğe kayıtlı elektrikli araba sayısı 500 bin olarak açıklandı. alman hükümeti, 2030 yılına kadar yollarda en az 15 milyon elektrikli araç olacağını planladı.

Bu kapsamda Almanya yollarında toplamda 48 milyondan fazla otomobil varken bunun 3’te 1’i elektrikli otomobillere ayrıldı. Alman hükümetinin hedefi 9 yıl içinde neredeyse 30 kat daha fazla elektrikli otomobil kullanımı olması anlamına geliyor.

Gelişmekte Olan Ülkeler İçin Uygun Fiyatlı Elektrik Araçlar

Alman otomotiv markaları, iklimi korumak amacıyla gelişmekte olan ülkelerde elektrikli araçların yaygınlaşması gerektiğini söyledi. Bu kapsamda gelişmekte olan ülkelerde teşviklerin gündeme gelmesi gerektiğini söyleyen Dudenhöffer, Çinli şirketlerin uygun fiyatlı elektrikli araçlar yapmayı mümkün kıldığını anlattı.

Önümüzdeki 15 yıl içinde otomotiv sektörünün hangi noktaya geleceğini de değerlendiren Dudenhöffer elektrikli araçlara dikkat çekti: “Bence bundan sonraki konu elektrikli araçlar. Önümüzdeki 15 yıl içinde bunu konuşacağız. Tam otonom sürüş özelliğine sahip robot taksilere de ağırlık vermek çok önemli. Elektrikli araçtan sonra otomobil endüstrisindeki bir sonraki büyük devrimin otomatik sürüş olacağını düşünüyorum.”
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,070
Kullanıcılar
10,081
Son üye
tezcang
Üst