Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Ford’dan Çağa Ayak Uyduran Patentler!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Aynı ülkeden çıkan iki önemli otomobil firması olan Tesla ve Ford, gelişen teknoloji çerçevesinde müşterilerine daha iyi bir araç deneyimi sunmak için önemli adımlar attı. Tesla’nın duyurmuş olduğu uzaktan kontrollü özellikten sonra Ford da benzer bir özellik ile sektörde yerini aldı.

Tesla'dan Sonra Ford da Eğlenceye Katıldı!

Amerika’nın iki otomobil devi şirketi hem birbirleri ile hem de diğer otomobil firmaları ile yarışlarını sürdürüyor. Daha önce Tesla tarafından duyurulmuş olan Boombox özelliği sayesinde sektör içerisinde öne çıkmayı başarmış olan üretici firma, bu özellik sayesinde araç içi seslerin harici hoparlörler ile dışarı verilmesini sağlıyordu.

Birçok otomobil tutkunundan tam not almayı başarmış olan bu özellik, ek kontrollerin dışarıdan yapılabilmesi sayesinde teknolojik açıdan da olumlu değerlendirildi. Tesla’nın dış kontrollü özelliğinden sonra benzer bir girişim Ford’dan geldi. Amerikan Ford, araçları için uzaktan kontrol adı altında bir özellik için patent aldığını açıkladı.

Uzaktan Çalıştırma Patenti!

Uzaktan Çalıştırma Patenti!
Amerika’nın otomobil devlerinden birisi olarak gösterilen ve hem ülkemizde hem de diğer dünya ülkelerinde oldukça fazla seveni olan Ford, teknolojinin gelişmesi ile birlikte araçlarına yeni özellikler eklemek üzere çalışmalar yapmaya başladı. Üretici firma tarafından yapılan açıklamaya göre araçların uzaktan çalıştırılmasını sağlayacak olan özellik için önemli bir adım atıldı.

Amerikan Ford tarafından yapılan resmi duyuruya göre 2020 yılında dosyalanmış olan patent çalışmalarının 5 Mayıs 2022 tarihi itibari ile nihayete erdirilmiş olduğu bilgisi kaydedildi. Buna göre Ford yeni araçları için sürücülere bir elektrikli kumanda verecek ve sürücüler ilgili kumanda sayesinde araçlarını uzaktan çalıştırabilecek ve gaz verebilecekler. Böylelikle aracına aşık olan binlerce sürücü, motorun sesini dışarıdan dinleyebilecek.

İki Yeni Patente Daha Başvuruldu!

Ford’un yeni araçlarına aktarmaya hazırlandığı ve patentini almış olduğu yenilikçi hareketinden sonra iki yeni patent için daha başvuru yaptığı öğrenildi. Yapılan resmî açıklamalara göre üretici firmanın uzaktan park etme özelliği ve drift modu için de girişimde bulunduğu bilgisi kaydedildi.

Amerika’nın köklü otomobil firmalarından olan Ford’un yeni araçları için attığı bu adımlar hem sektör temsilcilerinin hem de sürücülerin yakın takibine alındı. Araçlara entegre edilecek olan yeni özellikler, şimdiden büyük bir merak ile beklenmeye başlandı.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,052
Son üye
Eskisehir
Üst