Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Ford’dan 20 Milyar Dolarlık Elektrikli Araç Yatırımı


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Otomotiv sektörünün önde gelen markalarından Ford, elektrikli otomobil sektöründe lider markalar arasında yer alabilmek için kolları sıvadı. ABD’li otomotiv devi Ford, dev yatırımlar yaparak elektrikli araç sektörüne hızlı bir giriş yapmayı planlıyor.

Şirketin son olarak elektrikli araç üretimi için 20 milyar dolarlık yatırım bütçesi hazırladığı ifade edildi. Tüm dünyada içten yanmalı motora sahip otomobiller arka plana itilmeye devam ederken otomotiv devleri kendilerini elektrikli otomobil piyasasına hazırlıyor.

Son olarak elektrikli otomobil pazarına dev yatırımlar açıklayan otomobil üreticilerine Ford da eklendi. Elektrikli otomobil sektöründe sadece otomotiv şirketleri değil aynı zamanda Togg gibi teknoloji üreten firmalar da yer alıyor.

Ford 20 Milyar Dolar Bütçe Ayırdı

Ford 20 Milyar Dolar Bütçe Ayırdı
Elektrikli otomobil sektörü her geçen gün daha yüksek rekabet ortamına girerken Ford’dan dikkat çeken bir hamle geldi. Ford, elektrikli araç üretimi için 20 milyar dolar gibi devasa bir fon ayırdı. ABD merkezli otomotiv devi, elektrikli araç piyasasındaki liderliğe oynamak için 20 milyar dolara kadar yatırımlar yapacak.

Otonom ve elektrikli otomobil geliştirme projeleri için 2025 yılına kadar yol haritası çizen Ford, önemli isimlerle de anılmaya başlandı. Şirketin yönetim kadrosuna katılan önemli isimler sektörde büyük bir ilgiyle karşılandı. ABD’li otomotiv devi Ford, dev transferler ile gündeme gelmeye devam ediyor.

Ford’a Büyük Transfer

Elektrikli otomobillere geçiş sürecini hızlandırmak için Ford yeni bir yönetici ile anlaşma imzaladı. Apple ve Tesla gibi teknoloji devlerinde görev yapmış isimlerden Doug Field, şirketin elektrikli araç biriminin sorumlusu oldu. Doug Field, Apple şirketinin elektrikli araç projesine öncülük eden isim olarak sektörde tanınmıştı.

Tesla şirketinde yıllarca baş mühendis olarak çalışan Field’in Ford’a geçişi büyük ses getirdi. İçten yanmalı motorlar yerine odağını elektrikli otomobillere çeviren Ford, en büyük rakibi Tesla ile rekabet edenilmek için dev yatırımlar yapmaya devam ediyor.

Elektrikli otomobil sektörünün lideri Tesla’yı yakalamak için 20 milyar dolarlık bir fon ayıran şirket, sektörün önde gelen tecrübeli isimlerini de bünyesine katıyor.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,052
Son üye
Eskisehir
Üst