Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Ford Pil Teknolojisi Yükseltmeye Hazır


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Ford Pil Teknolojisi Yükseltmeye Hazır makalesinde sizlere gelişmeleri yazdık. Ford, pille çalışan araçların dikey entegrasyonunda bir sonraki adımı atıyor . Blue Oval, güneydoğu Michigan'da Ford Ion Park adında yeni bir küresel pil merkezi oluşturmayı planlıyor.

Ford Pil Teknolojisi Yükseltmeye Hazır​

Şirket henüz bir yeri tespit etmedi ve kendi hücrelerini ne zaman üretmeyi planladığını da söylemedi. Ancak projeye 185 milyon dolar harcayacağını biliyoruz. Tesis, "lityum iyon ve katı hal araç akü hücreleri ve dizileri geliştirip üretecek.

Üretim tarzlarını test edecek ve ekip değer zincirinin tüm yönlerini - madenlerden geri dönüştürüp - optimize edecek." Ford'un baş ürün platformu ve operasyon sorumlusu Hau Thai-Tang, " Daha fazla müşteri sıfır emisyonlu elektrikli araçların sürüş keyfi avantajlarını deneyimledikçe ve arzuladıkça, dünya çapında tamamen elektrikli araçların üretimini şimdiden ölçeklendiriyoruz " dedi.

"Nihayetinde daha fazla pil Ar-Ge'sine yatırım yapmak, müşterilere zaman içinde daha fazla, daha da iyi, daha düşük maliyetli EV'ler sunma sürecini hızlandırmamıza yardımcı olacak." dedi.
Ford Pil Teknolojisi Yükseltmeye Hazır
Başlangıç ekibi, Ford'un pil hücrelerini ve pillerini daha hızlı geliştirmesine ve üretmesine yardımcı olmak için pil teknolojisi geliştirme, araştırma, üretim, planlama, satın alma, kalite ve finans dahil olmak üzere farklı disiplinlerden 150 uzmanı içerecek.

Bu ekip, Ford'un yeni pil kıyaslama laboratuvarı, Ford müşteri hizmetleri ve önemli tedarikçiler ve ortaklardaki diğer ekiplerle birlikte çalışacak. 200.000 metrekarelik laboratuvar, piller ve elektrifikasyon konusunda tecrübeli 30 yıllık bir emektar olan Anand Sankaran tarafından yönetilecek.

Halen şirketin Elektrikli Sistem Mühendisliği direktörüdür. Zaten orijinal Escape Hybrid, Mustang Mach-E ve 2022 F-150 Hybrid üzerinde çalıştı . Ayrıca 32 ABD patentine sahiptir.
Ford Pil Teknolojisi Yükseltmeye Hazır
Ford'dan Hau Thai-Tang, Ford'un zaman çizelgesinde nerede olduğumuzu ve nereye gittiğimizi açıkladı. Hau Thai-Tang, "1. aşama erken benimsemedir" dedi. "O halde en iyi yaklaşım, tedarikçilerle çalışmaktır. Şu anda girdiğimiz 2. Aşama, erken çoğunluk. Bu, pil laboratuarının Ford'a [bir sonraki adımı atması için] esneklik ve uzmanlık kazandıracağı yerdir."

Thai-Tang ayrıca, katı hal pilleri çevrimiçi hale geldikçe, Ford'un teknolojinin bir araca güç verecek şekilde ölçeklenebilmesini sağlamak için şirketlerle görüştüğünü, "yalnızca damga boyutunda değil" ve Ford'un mümkün olduğunca yeniden kullanabileceğini kaydetti.
Ford Pil Teknolojisini Yükseltmeye Hazır4
Ford Ion Park, şirketin Allen Park, Mich (yukarıda) 'daki yeni Pil Kıyaslama ve Test Laboratuvarı ile birlikte çalışacak. Bu, ekibin Ford'un elektrikli araçlarına güç sağlamak için doğru boyutları ve kimyasını belirlemesine yardımcı olacak.

185 bin metrekarelik bu laboratuvar geçen yıl açıldı ve aşırı koşulları çoğaltmak için 150 test odası ve geliştirme çalışmaları için 325 kanala sahip. Pil doğrulamasını, kalibrasyonu kontrol etmeyi, paket geliştirmeyi ve pilot pil paketi projelerini destekleyebilir.

Yeni Explorer ve Escape Hybrid'in son lansmanları mükemmel bir şekilde gitmediğinden, teslimat sürecinin başlarında yaşanan her aksaklık ve kalite sorunları nedeniyle bu, Ford için son derece önemlidir.
Ford Akü Teknolojisini Yükseltmeye Hazır
Ford Araç Donanım Modülleri'nden Dave Filipe, "Son yıllarda bazı zorlu zorluklar yaşadık," dedi. "Kaliteli uzmanlar ekledik ve ayrıca daha fazla topluluk verisinden yararlanıyoruz. Şimdi daha fazla ön görümüz var ve öğrendiklerimizi kaliteye uyarlayacağız.

Herkes bir elektrikli araç veya kamyonet bulabilir, ancak emin olmak istiyoruz kendi standartlarımızı kullanarak imzalarız." Bu laboratuvar, Ford'un en popüler isim plakalarına göre elektrikli, bağlantılı araçlar sunmak için 2025 yılına kadar en az 22 milyar dolarlık yatırım yapma taahhüdünün sadece küçük bir parçası olacak. Ford, elektrikli Ford Transit minibüsünün bu yılın sonlarında satışa çıktığını ve 2022 ortalarında elektrikli bir F-150 pikabın geldiğini kaydetti.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,058
Son üye
mustafa akçam
Üst